Ziraat Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (01-05 Temmuz 2019)

EREGL: Uzun vadeli düşüş trendi ve ortalamaların yoğun olarak bulunduğu 7,50 civarındaki direncinden uzaklaşan hisse, yeni bir yükseliş dalgasına girmiş olabilir. Göstergelerdeki güçlenme eğilimi de eşik değerlerinin üzerinde belirginleşirken, geçen haftaki yükseliş bu hafta ivmelenerek devam edebilir.

PETKM: Hissede henüz hedefine ulaşmamış bir “genişleyen üçgen” formasyonu gözlemliyoruz. Üçgenin üst bandını kırdıktan sonra 200 günlük ortalamasından tepkiyle karşılaşan hisse, geri çekilmelerinde üst andı destek yaparak güç kazanmış ve bu kez 200 günlük ortalamasını kırarak bunun üzerinde kapanış gerçekleştirmişti. Göstergeler tarafında da RSI 60 seviyesini destek yaparken, MACD’nin “sat” vermekte başarısız olması yükselişin devamı açısında önemli bir sinyal. Bu kapsamda, hisse söz konusu formasyon hedefini tamamlamak üzere yükselişini ivmelendirebilir.

VAKBN: Biraz sorunlu olsa da dip formasyonu gözlenirken, hisse söz konusu formasyonun boyun çizgisinin üzerinde haftayı kapattı. Ayrıca, 200 günlük ortalamasının yanı sıra yükseliş kanalının üst bandını da destek yapan hissede göstergeler güçleniyor. Bu kapsamda, hisse 4,27 civarındaki direncini kırıp yükselişini ivmelendirebilir.

HİSSE ANALİZLERİ, BİLANÇOLAR VE TEMETTÜ ÖDEMELERİ İÇİN TIKLAYIN!

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin