Yataş Hisse Önerisi / İş Yatırım – (06.12.2019)

Öneri: AL

Fiyat ₺ 6.47
Hedef Fiyat ₺
Getiri Pot. 47%

Yatırım Teması

Yataş’ın görece düşük faiz ve enflasyon ortamından en fazla fayda sağlayacak şirketlerden biri olduğunu düşünüyoruz. Bu çerçevede 2020 yılında daha güçlü bir talep ortamı ve hızlanan franchise mağaza açılışları bekliyoruz. 2020/2021 döneminde franchise mağaza açılışı beklentimizi 10’dan, 25’e revize ettik ve 40 yeni Divan mağazası açılışını modelimize ekledik. Buna göre, 2020/2021 gelir tahminlerimizi %8/% 9 artırdık. Yatas’ın 2019 yılında enflasyona bağlı ücret artışları, ancak enflasyon üzeri ürün fiyat artışları, güçlü satışların getirdiği operasyonel kaldıraç etkisi ve dövize endeksli girdi maliyetleri kaynaklı baskını azalması ile EBITDA marjını 50 baz puan arttıracağını düşünüyoruz. Mevcut makro varsayımlarımız çerçevesinde Yataş için %15,5 EBITDA marjının sürdürülebilir olduğunu düşünüyoruz.

Değerleme

2020 tahminlerimize göre Yataş 7,6x F/K ve 5,3x EV/EBITDA çarpanları ile işlem görüyor.

Riskler

Beklentilerimizin altında kalan mağaza açılışları, TL’nin EUR karşısında beklentilerimiz üzerinde değer kaybı ve hammadde fiyatlarında beklentilerimiz üzerinde artış ve beklentilerin altında ekonomik büyüme temel risk faktörleri olarak öne çıkıyor.

YERLİ VE YABANCI ANALİSTLER’İN AL/SAT ÖNERİLERİNİ “ÜCRETSİZ” TAKİP EDİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin