Yapı Kredi Yatırım Model Portföy Önerileri – (25.09.2018)

Yapı Kredi Yatırım Model Portföyünü Güncelledi

Tüpraş’ı en çok tercih ettiğimiz hisseler listesinden çıkartırken yerine Sabanci Holding’i ekliyoruz.

Sabancı Holding’i model portföyümüzde en beğendiğimiz hisseler arasına ekliyoruz.

Sabancı Holding (SAHOL TI, 7.60TL) AL, HF: 10.68TL, Temettü/hisse:0.35TL

Sabanci Holding’i <SAHOL TI, AL> model portföyümüzde en beğendiğimiz hisseler arasına ekliyoruz. SAHOL son üç ay içerisinde BIST-100’un 18% altında performans gösterdi ve dolar bazında 35% değer kaybetti. Beraberinde; Holding’in net aktif değerine olan iskontosu 40% mertebesine kadar acildi ki, bu üç yıllık ortalama iskontosu olan 33%’un üzerindedir. Holding ıskontosunun aşırı miktarda açıldığını düşünüyor ve bunun da hisselere iyi bir giriş noktası sağladığını düşünüyoruz. Türk varlıklarına olan yakın dönemdeki risk iştahındaki iyileşmenin Holding’in iştirakleri üzerinde de hissedilmesini bekliyoruz. Holding’in 2Ç18 itibariyle 2.3 milyar TL net nakit pozisyonu bulunmaktadır.

Tüpraş’ı model portföyümüzde en beğendiğimiz hisseler arasından çıkartıyoruz.

Tüpraş (TUPRS TI, 136.50TL) AL, HF: 128.80TL, Temettü/hisse:10.41TL

Tupras <TUPRS TI, AL>’ı model portföyümüzdeki en beğendiğimiz hisseler arasından çıkartıyoruz. Tupras hisseleri; model portföyümüze eklediğimiz 10 Ağustos tarihinden itibaren; BIST-100’un 21% üzerinde performans göstererek dolar cinsinden 17% getiri sağladı. Tupras hakkındaki olumlu orta ve uzun vadeli görüşümüzü korumaktayız. Ancak hisselerin Araştırma kapsamımızda olan hisseler arasındaki en kuvvetli performanslardan birini göstermesinden dolayı; kısa vadede soluklanabileceğini düşünüyoruz ve taktiksel olarak portföyümüzden çıkartıyoruz.

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN