Yapı Kredi Yatırım Model Portföy Önerileri – (06.11.2018)

Yapı Kredi Yatırım Model Portföyünü Güncelledi

Türk Telekom’u en çok tercih ettiğimiz hisseler arasına ekliyoruz

Türk Telekom (TTKOM TI, 3.59TL) AL, Hedef Fiyat*: 6.36TL, Temettü / hisse:0.00TL
Türk Telekom’u cazip değerleme çarpanları ve iyileşen operasyonel görünüm beklentimiz ile model portföyümüze ekliyoruz. Sabit segmette güçlü fiyatlama kapasitesi ile TT enflasyon kaynaklı maliyet baskısını 2Ç18 sonu ile birlikte büyük ölçüde fiyatlara yansıtmaya başladığını gözlemliyoruz. Sabit internet tarafında abonelerin önemli bir çoğunluğu kontratlı olduğundan fiyat artışlarının tam olarak yansıması 12 aylık dönemde görülebilecektir. Geçtiğimiz 18 aydaki güçlü abone alımları (sabit internet abone bazında 18% artış; mobilde 11% artış) ve yapılan fiyat artışları sayesinde TT’nin gelir büyümesinin 2019 yılında hızlanarak 15% seviyesine ulaşmasını öngörmekteyiz (2018: 12%). Devam eden maliyet optimizasyon çalışmaları ve yapılan fiyat artışlarının maliyet yapısındaki enflasyon kaynaklı oluşabilecek baskıyı önemli ölçüde kompanse edebileceğini düşünüyoruz. Şirketin bugün açıklayacağı 3Ç18 finansallarında operasyonel sonuçların güçlü gelmesini beklerken TT’nin 2018 beklentilerini yukarı yönlü revize etmesini öngörmekteyiz (TT FAVÖK beklentisi: 7.6milyarTL-7.8milyarTL; YKYt: 8milyarTL; Konsensus: 7.7milyarTL). Şirketin açık döviz pozisyonu sebebiyle kambiyo zararları kaynaklı açıklayacağı önemli miktardaki net zararın (Konsensus: 3.1milyarTL) fiyatlandığını ve piyasanın iyileşen görünüme fokus olabileceğini düşünüyoruz. Hisse 2019E düzeltilmiş FD/FAVÖK çarpanında (net borç zayıf TL’ye göre ayarlandı) 3.3x ile işlem görmektedir ki, bu seviye son 3-yıllık ortalamasına göre 40%’lık iskontoya işaret etmektedir. Güçlenen TL hisse için ilave destekleyici bir faktör olabilir.

En az tercih ettiğimiz hisseler listesinden Gübre Fabrikaları’nı çıkartıyoruz.

Gübre Fabrikaları (GUBRF TI, 2.90TL)
Gübre Fabrikaları’nı en az tercih ettiğimiz hisseler listesinden hissenin listede olduğu dönemde BIST 100’ün 52% altında performans göstermesi sonucu çıkartıyoruz.

Rapor için tıklayın.

Önemli Uyarı:HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN