Yapı Kredi Yatırım Model Portföy – (15.09.2021)

Model Portföy Güncelleme

Mavi’yi Model Portföyümüze ekliyoruz.

Mavi (MAVI TI, 58.45TL)
Öneri: AL, Hedef Fiyat: 86.90TL

Mavi’yi, şirketin sürdürülebilir karlı büyüme hikayesine olan inancımızın, Kovid-19 sonrası gösterdiği operasyonel ve finansal performansla daha da güçlenmesinin ışığında Model Portföyümüze ekliyoruz. Şirket güçlü pazar konumlanması ve markası sayesinde Kovid-19’un yarattığı olumsuzlukları asgari hasarla atlattığı gibi, aşılama sonrası normalleşmeyle beraber, güçlü talepten yüksek oranda faydalandı. Kovid-19 öncesine göre %56 daha fazla ciro, %3 karşılaştırılabilir daha fazla müşteri trafiği ağırlayan şirket, 2Ç21’de, 2019’un tamamında elde ettiği net karı açıkladı. Güçlü nakit akımı sayesinde halka arzından bu yana ilk defa bilançosunda net nakde dönen şirketin bu ivmeyi görece azalan oranda da olsa, geçmiş yıl ortalamalarının üzerinde kalacak şekilde, yılın ikinci yarısında da devam ettirmesini bekliyoruz. Hissenin halihazırda yenilen 2021 tahminlerimiz ışığında işlem gördüğü 3.9x FD/VAFÖK ve 12.0x F/K çarpanlarının şirketin güçlü performansını ve görünümünü yansıtmadığı kanaatindeyiz.

Erdemir’i Model Portföyümüzden çıkarıyoruz ancak ‘AL’ önerimizi koruyoruz.

Erdemir (EREGL TI, 17.77TL)
Öneri: AL, Hedef Fiyat: 24.60TL

Erdemir hisseleri, model porföye dahil ettiğimiz 10 Ağustos 2020 tarihinden itibaren nominal %143 yükselirken BIST100’e nazaran %81 fazla getiri sağladı. Hisseyi güçlü operasyonel performansı nedeniyle beğenmeye devam ediyoruz ve AL önerimizi koruyoruz ancak kar realizasyonu gerekçesiyle model portföyümüzden çıkarıyoruz.

Model Portföy Önerileri

Model Portföy Performansı

Model Portföy Performans vs. BIST-100 Endeksi

Kaynak: Yapı Kredi Yatırım Model Portföy

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!