Yapı Kredi Hisse Önerisi / Oyak Yatırım – (25.09.2013)

Yapı Kredi Hisse Önerisi – Oyak Yatırım

Hisseyi neden beğeniyoruz?

Şirket kişiye özel fiyatlama stratejisi ve seçici kredi verme politikasının olumlu katkılarını önümüzdeki dönemde de görmeye devam edecektir. Kredi kartlarına uygulanan azami faiz oranlarına gelen indirim ve mevduat faizlerinde yaşanan artış ile tekrar ortaya çıkan fonlama ile ilişkili endişeler YKBNK hisselerinin benzer şirketlere göre daha fazla değer kaybetmesine yol açtı. Mevcut piyasa şartlarını göz önünde bulundurarak şirket hisselerinin gereğinden daha fazla satışa maruz kaldığını düşünüyoruz.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Geçtiğimiz dönemde gerçekleşen eurobond ihracı ve 3. çeyrekte tamamlanan Yapı Kredi Sigorta’nın satışı sonrasında bankanın kısa-uzun vadeli büyüme dinamikleri daha güçlü olacaktır. Öte yandan iç piyasada yaşanabilecek olası bir likidite sıkışıklığının yüksek kredi-mevduat oranından dolayı banka bilançosuna etkisi olumsuz olacaktır.

Değerleme

Yapı Kredi Bankası diğer bankaların 2013T F/K ve F/DD çarpanlarına göre sırasıyla %24 ve %14 iskontolu işlem görüyor. Banka için tavsiyemizi Endeksin Üzerinde Getiri olarak devam ettiriyoruz.

Oyak Yatırım 2013 Eylül 2. Yarı Portföy Önerileri

Raporun tamamı için tıklayın.

Oyak Yatırım Araştırma

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN