Yapı Kredi Hisse Önerisi / Oyak Yatırım 2013

Oyak Yatırım YAPI KREDİ BANKASI 2013 hedef fiyatını 5.40  TL olarak belirledi.

Yapı Kredi Bankası stratejisini yüksek getirili tüketici kredisi etrafında şekillendirmeye devam ediyor. Potansiyel sermaye problemlerini sermaye benzeri kredi alarak ve yakında sonuçlanmasını beklediğimiz sigorta satışı ile çözerek sermaye gerektiren bireysel kredi büyümesine odaklanmaya devam edecekler. Bunun yanında, geçen yıl Akbank‟ın öne geçtiği kredi kartı segmentini Halkbank da zorluyor. YKB ana segmentinde rekabete yeteri kadar cevap veriyor gibi durmuyor. Merkez Bankası‟nın bireysel kredileri limitlemek için uygulamaya koyabileceği politikalar karlılığı olumsuz etkileyebilir.

Potansiyel Katalistler

Sigorta satışı.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Düşük kredi kartı faizleri veya tüketici kredilerindeki artan sermaye katsayısı.

Değerleme

YKB diğer bankaların 2013T F/K ve F/Defter Değeri çarpanlarına göre sırasıyla %4 primli ve %6 iskontolu işlem görüyor. Yakın zamanda tamamlanması planlanan sigorta satışı anlaşmasına rağmen, göreceli düşük menkul kıymet getirileri, swap zararları ve düşen faizler kısa vadede YKB için olumsuz bir ortam yaratıyor. YKB‟yi taktiksel olarak Endeksin Üzerinde Getiri‟den Endeksin Altında Getiri tavsiyesine düşürüyoruz.

OYAK Yatırım 2013 Strateji Raporu

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN