Yapı Kredi Hisse Önerisi / Deniz Yatırım – (28.11.2019)

Unicredit Yapı Kredi’de ilk etapta % 10’dan az hisse satacak

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY2.43
Hedef Fiyat/Hisse TRY3.24
Getiri Potansiyeli 33%

Bloomberg’te yer alan bir habere göre Unicredit Yapı Kredi Bankası’nda doğrudan hisseye sahip olduktan sonra ilk etapta %10’dan daha az hissesini satmayı planlıyor. Unicredit böylelikle rasyolarını düzeltmeyi hedefliyor. Habere göre Koç Holding ve Unicredit, Yapı Kredi Bankası’nın hakim hissedarı olan Koç Finansal Hizmetler’i (KFH) ortadan kaldırarak bankada doğrudan hisse sahibi olma konusunda anlaştı. Yapı Kredi Bankası’nın %82’sine sahip olan KFH’nin ortadan kalkmasıyla %41 doğrudan hisseye sahip olacak ortaklar, istedikleri zaman ve diğer tarafa danışmadan üçüncü tarafa hisse satışı yapabilecek. Haberde Unicredit’in Koç Holding’e %10 hisse satışı teklif edeceği belirtilirken Koç Holding’in söz konusu hisseleri almak istememesi durumunda üçüncü tarafa satış planladığı ifade edildi.

Konu ile ilgili olarak daha önceki haber akışından çok farklı bir noktada olmadığımızı düşünüyoruz. Bu nedenle de bu haber spesifik Yapı Kredi Bankası hisse fiyatı üzerinde belirgin bir olumsuz etki olmayacağını düşünüyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN