Vakıflar Bankası Hisse Önerisi / TEB Yatırım – (27.09.2013)

Vakıflar Bankası Hisse Önerisi – TEB Yatırım

Temel Açıdan:

Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 5,25 TL

Teknik Açıdan:

Kısa Vadeli Hedef: 5,00-5,32 bandı
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 5,50 ve 5,82
Ana Stop Loss: 4,50

Hissede geçen hafta içinde 5,32 seviyesine kadar yaşanan yükselişin sonrasında başlayan geri çekilme hareketinin sürdüğünü görmekteyiz. Ana destek noktası olarak 20 günlük hareketli ortalamaya denk gelen 4,50 seviyeleri takip edilebilir. 4,67 ve 4,63 seviyeleri ara destek noktaları olarak etkili olacaktır.

Aşırı satım bölgesine yönelen kısa vadeli göstergeler dikkate alındığında, hisse üzerinde satışların 4,50 seviyelerine yaklaştıkça dengelenmesi, bu seviyenin üzerinden 5,00-5,32 aralığına denk gelen direnç bölgesine doğru yeni bir toparlanma hareketi içine girilmesi beklenebilir. Bu nedenle, 4,50 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınmasını tavsiye etmekteyiz.

4,50 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, kısa vadeli yükselen hareketin de bozulacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz.

Hissede daha uzun süreye yayılmaya başlayabilmesi için ise 5,32 seviyelerinin aşılması gerekmektedir. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 5,50 seviyeleri ile 5,82 seviyeleri hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 5,32 seviyelerine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 5,50 ve 5,82 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN