Vakıfbank Hisse Önerisi / Oyak Yatırım 2013

Vakıfbank Hisse Önerisi – Oyak Yatırım

Oyak Yatırım VAKIFBANK 2013 hedef fiyatını 5.00 TL olarak belirledi.

Vakıfbank her şeyi doğru yapıyor, ve sonuç alıyor. Hisse 2013‟te %91‟lik bir ralli yaptı. Sermaye benzeri kredi, Eurobond, ve KOBİ kredisindeki girişimler oldukça başarılı. Yine de işler bir gecede değişmiyor. Karlılık, bankanın düşük komisyon geliri seviyelerinden ötürü hala çok düşük seviyede. Çapraz satış, şubeleşme ve yeni çıkarılan ürünlerin etkilerini göstermesi zaman alacak. Göreceli olarak artan getirilere rağmen, faizlerin düşüşü karlılığı olumsuz etkileyecek. Vakıfbank‟ın 2012‟de adım attığı KOBİ cephesinde hızlı bir verim düşüşü gözlenmekte. Operasyonel verimlilikteki düşük seviye, kredi tarafından gelen pozitif etkileri bertaraf edebilir. Dahası, Vakıfbank yeni ortaklık yapısına doğru giderken bir de halka arz konuşmaları şirket üzerinde bir baskı yaratabilir.

Potansiyel Katalistler

Hazineye hisse transferi yönetimdeki problemleri çözebilir. Sigorta tarafındaki satın alma ve birleşmeler banka için olumlu olur.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Faizlerdeki düşüşler öz kaynak verimliliğini sermaye maliyetinin altına çekebilir.

Değerleme

Vakıfbank diğer bankaların 2013T F/K ve F/Defter Değeri çarpanlarına göre sırasıyla %18 ve %34 iskontolu işlem görüyor. Ufuktaki güçlü gelişmelere rağmen, ikincil halka arz ve yıl içindeki yüksek getiriden dolayı şirket için tavsiyemizi Endeksin Altında Getiri‟ye çekiyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

OYAK Yatırım 2013 Strateji Raporu

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN