Vakıf Yatırım Model Portföy – (23.06.2022)

Kardemir’i Model Portföye ekliyoruz

5 Nisan tarihinde Model Portföyümüze eklediğimiz TAV Havalimanları, o tarihten bugüne endeksi %23 yenmeyi başararak, 57,90 TL’lik hisse başı fiyat hedefimize ulaştı. Kar realizasyonu amacıyla TAV’ı model portföyümüzden çıkarıyoruz. Vestel Elektronik ise pozitif beklentilerimize karşılık aynı dönemde endeksin %15 altında performans sergilemesine bağlı olarak model portföyümüzden çıkarıldı.

Küresel ürün fiyatlarında dengelenme arayışlarıyla yılın ikinci yarısında nispeten daha zorlu faaliyet ortamı beklememize karşılık i) Geçmiş dönemlere göre daha güçlü mali yapı, ii) 2Ç22 finansallarına yönelik olumlu beklentilerimiz (yaklaşık 200 $/ton başı FAVÖK), iii) Son üç ayda endeksten %30 negatif ayrışma ile birlikte sınırlı aşağı yönlü hareket alanı, öngörümüze bağlı olarak Kardemir’i, 21,54 TL hedef fiyatla portföyümüze ekliyoruz.

Güncellemelerimiz ardından model portföyde banka ağırlığı %30,8 (önceki: %30,2) seviyesindedir (BİST100’de banka ağırlığı %11,2). Endekse ilişkin kısa vadeli görüşümüz “Temkinli İyimser” olup, BIST100 endeks hedefimiz 3.240 seviyesidir. Model Portföyümüz yılbaşından bu yana endeksi %5,3 yenmeyi başardı.

Hisse Model Portföyde Önerdiğimiz Hisseler

Kardemir: Küresel ürün fiyatlarında dengelenme arayışlarıyla yılın ikinci yarısında nispeten daha zorlu faaliyet ortamı beklememize karşılık i) Geçmiş dönemlere göre daha güçlü mali yapı, ii) 2Ç22 finansallarına yönelik olumlu beklentilerimiz (yaklaşık 200 $/ton başı FAVÖK) iii) Son üç ayda endeksten %30’a yakın negatif ayrışma ile birlikte sınırlı aşağı yönlü hareket alanı, öngörümüze bağlı olarak Kardemir’i, 21,54 TL hedef fiyatla portföyümüze ekliyoruz.

Akbank: Güçlü sermaye yeterliliği ve likidite yapısı ile ön plana çıkan Akbank’ı 12,5 TL hedef fiyat ile model portföyümüzde tutmaya devam ediyoruz.

Şişe Cam: Faaliyet gösterdiği her segmentte güçlü operasyonel performans sergileyen Şişe Cam’ı 26,00 TL hedef fiyatla model portföyümüzde tutmaya devam ediyoruz.

İş Bankası: 2022 yılında güçlü kar görünümünü koruyacağını tahmin ettiğimiz İş Bankası’nı 6,35 TL hedef fiyat ile model portföyümüzde yer vermeye devam ediyoruz.

Tofaş: Yeni Fiat Doblo modelinin Stellantis’in İspanya fabrikasında üretileceği haberi ile endeksten negatif ayrışsa da, potansiyel yeni model beklentisiyle ve 114,50 TL hedef fiyat ile Tofaş’ı model portföyümüzde tutmaya devam ediyoruz.

Sabancı Holding: Net aktif değerine göre %32 iskontolu işlem gören Sabancı Holding’i 27,4 TL hedef fiyat ile model portföyümüzde tutmayı sürdürüyoruz.

Yeni hisse model portföyümüz

Hisse Model Portföyü Performansı

Kaynak: Vakıf Yatırım Model Portföy

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!