Vakıf Yatırım Hisse Takip Listesi – (30.05.2023)

Piyasalara Bakış

Haftaya %2,5 yükselişle 4.700 seviyelerine yaklaşarak başlayan BIST100 endeksi, günün kalanında da 4.700 üzerindeki seyrini koruyarak kapanışını %4,1 artışla 4.769 puandan tamamladı. İşlem hacmi ise güçlenerek 71 mlr TL’ye ulaştı. Ana kağıtlardaki alımlar endeksteki yükselişi desteklerken, BIST100 endeksine dahil sadece 1 hisse değer kaybetti, bütün sektörel endekslerde yükselişler görüldü. Sanayi endeksi %4,6, bankacılık endeksi ise %2,1 değer kazandı. Dün ABD ve İngiltere’de tatil nedeniyle piyasalar kapalıydı. Avro Bölgesi’nde ise borsalar ise hafif satıcılı kapandı.

Dün küresel piyasalarda önemli bir veri akışı bulunmazken, bugün hem ABD’de hem de Avro Bölgesi’nde tüketici güveni takip edilecek. İçeride ise nisan ayı nihai dış ticaret verisi açıklanacak.

Bugüne Avrupa piyasalarının yatay, ABD piyasalarının ise alıcılı başlamasını bekliyoruz. Borsa İstanbul’un 4.800 seviyelerine yönelerek güne alıcılı başlamasını bekliyoruz. Endeksin bugünkü hedefi 4.850-4.900 aralığı olacaktır. Gerilemelerde 4.650 üzerinde kalındığı sürece yükseliş hareketinin içinde kalınması gerektiği görüşündeyiz, gün içi alınan pozisyonlar için ise 4.730 seviyeleri izlemeli.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!