Vakıf Yatırım Hisse Takip Listesi – (24.06.2022)

Piyasalara Bakış

Düne tepki alımlarıyla başlayan BIST100 endeksi özellikle günün ikinci yarısında sertleşen satışlarla 2,543 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 31.9 milyar TL olarak gerçekleşti, BIST100 endeksine dahil olan 30 hisse değer kazandı, 63 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL kuru bu sabah saatlerinde 17.36 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli endekslerde ise pozitif bir seyir izleniyor.

ABD endekslerinde tepki alımları devam ediyor. Dün günü %1 civarında pozitif tarafta kapatan endekslerde haftalık bazda da %3’ün üzerinde değer kazancı görülüyor. Bu hareket bizim tepki beklentimize paralel gerçekleşiyor ve Temmuz ayında açıklanacak olan enflasyon verisine kadar da buna benzer bir seyir bekliyoruz. Tahvil faizlerinde ise gerileme sürüyor, ABD 10 yıllık tahvil faizi %3.09 seviyesinden işlem görüyor. Hafta içinde Senato’da sunum yapan Powell’ın şahin tonda açıklamaları da piyasayı etkilemezken, piyasaların odak noktası resesyon olmaya devam ediyor ve ekonomik veriler bu gözle takip ediliyor. Bugün ABD’de yeni konut satışları ve tüketici güven endeksi açıklanacak. Öte yandan içeride dün BDDK’nın iki yeni düzenlemesi takip edildi. Konut kredilerine bazı sınırlandırılmalar getirilirken, aynı zamanda yurtdışı ile swap yapan finans dışı yurt içi yerleşiklere kullandırılacak ticari nakdi kredilere yüzde 500 risk ağırlığı uygulanacağını duyuruldu.

BIST100 endeksinin güne pozitif bir seyirle başlamasını bekliyoruz. Dünkü satışlarla 2,555 desteğinin altına gerileyen endekste bu seviye ilk direnç haline gelirken 2,600 ana direnç olarak korunuyor. 2,540-2,500 ise destek seviyeleri olarak izlenebilir.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!