Vakıf Yatırım Hisse Takip Listesi – (23.06.2022)

Piyasalara Bakış

Düne satışlarla başlayan BIST100 endeksi günün geri kalanında tepki alımlarıyla toparlandı ve günü 2,574 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 34.3 milyar TL olarak gerçekleşti, BIST100 endeksine dahil olan 38 hisse değer kazandı, 57 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL kuru bu sabah saatlerinde 17.35 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli endekslerde ise yatay seyir izleniyor.

Küresel piyasalarda da yön arayışı sürüyor. Dün ABD endeksleri gün içinde çok dalgalansa da günü hafif kayıplarla kapattı. FED Başkanı Powell Senato’daki sunumunda, resesyonun bir olasılık olduğunu ancak bunu beklemediklerini ifade etti. Para politikası için ise enflasyon hedefine ulaşmak için faizlerin artmaya devam etmesi gerektiğini, piyasada da bunun fiyatlandığını belirtti. Bununla beraber dün açıklama yapan FED üyelerinde de şahin tonda yorumlar devam etti. ABD 10 yıllık tahvil faizi riskten kaçış fiyatlamasıyla %3.15’e gerilerken, petrol ve diğer emtia gruplarında da satışlar sürüyor. Emtia fiyatlarındaki düşüş eğilimi sektörel bazda hisse senetlerini de baskılayabilir. Bugün küresel çapta PMI verileri ve Powell’ın konuşması takip edilecek. İçeride ise TCMB faiz kararı bekleniyor, piyasa katılımcıları bu toplantıda politika faizinde herhangi bir değişiklik öngörmüyor.

BIST100 endeksinin güne yatay bir seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli teknik görünümü olumlu olan endekste 2,600 direncini takip ediyoruz, bu direncin aşılması halinde hareketin yeni zirveye doğru ivmelenebileceğini düşünüyoruz. Yatırımcılara 2,550-2,500 destek seviyelerini ise destek seviyeleri olarak izlemelerini öneriyoruz.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!