Vakıf Yatırım Hisse Takip Listesi – (18.01.2022)

Piyasalara Bakış

Güne alımlarla başlayan BIST100 endeksi gün içinde 2,100 seviyesini test etse de kapanış 2,085 seviyesinden gerçekleşti. İşlem hacmi 36.4 milyar TL seviyesinde gerçekleşti, endekse dahil olan 78 hisse değer kazandı, 22 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL kuru bu sabah saatlerinde 13.46 seviyesinden işlem görürken, yurt dışı vadeli hisse piyasalarında ise hafif negatif bir seyir izleniyor.

Küresel piyasalarda dün ABD’nin tatil olmasıyla daha çok Asya kaynaklı gelişmelerin fiyatlandığını izledik. Çin’de kredi faizlerinin indirilmesi ve büyüme verisi fiyatlamaları etkilerken, bugün de Japonya özelinde haber akışı takip ediliyor. Merkez Bankası BoJ uzun süredir ilk kez enflasyon beklentisini yukarı çekerken, bu küresel enflasyon endişelerinin de haklı olduğunu gösterir nitelikte bir gelişme oldu. Nitekim fiyatlamalara baktığımızda ABD 10 yıllık tahvil faizinin %1.84 seviyesine yükseldiğini görüyoruz.  Bugün veri akışı sakin denebilir ancak haftanın devamında şirket bilançoları önemli olacak. İçeride ise 20 Ocak’taki TCMB faiz kararı yakından takip edilecek.

BIST100 endeksinin güne hafif negatif seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadede 2,050-2,000 destek seviyeleri iken 2,000 zarar-kes seviyesi olarak takip edilebilir. 2,100-2,150 ise direnç seviyeleri olarak korunuyor.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!