Vakıf Yatırım Hisse Önerileri – (29.07.2020)

Teknik Strateji

Güne yatay başlangıç yapan BIST-100 endeksi günün geri kalanında oldukça zayıf bir seyir izledi ve günü %3.6 kayıpla 1,152 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 23.7milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 5 hisse değer kazandı, 95 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL’de 6.98 test edilse de sabah saatlerinde işlemler 6.94 civarında kümeleniyor. Risk primi CDS ise 540 seviyesine yükselmiş durumda. FED toplantısı öncesinde yurtdışı vadeli piyasalarda negatif bir görüntü hakim.

ABD’de vaka sayılarının artışında bir yavaşlama gözlenirken, şirket bilançolarının açıklanmaya devam etmesiyle zaman zaman kar satışları izleniyor. ABD’de bugün Boeing, General Motors, PayPal gibi şirketlerin bilançoları beklenirken, yarın Amazon, Apple, Facebook ve Google bilançoları açıklanacak. Bu akşam yapılacak FED toplantısı öncesinde piyasalarda nispeten sakin bir hava var. FED’den faizlerde değişiklik yapması beklenmezken, vaka sayılarının bir önceki toplantıya göre daha da artmış olması, FED’in ekonomiye destek noktasında güvercin tonda kalmasını sağlayabilir. Bugün ve yarın ABD endeksleri için oynaklığın yüksek olduğu bir dönem yaşanabilir. Bayram tatili içerisinde bu hareketlerden etkilenmemek adına risk azaltılabilir. Öte yandan bugün içeride dış ticaret dengesi, PPK toplantı özeti ve TCMB Enflasyon Raporu takip edilecek. Özellikle enflasyon raporu yakından takip izlenecek, zira TCMB son iki toplantısında da enflasyondaki bozulmaya vurgu yaptı. Bu nedenle bu raporda enflasyon tahminlerinde yukarı yönlü revizyon beklenebilir. Ayrıca bugün Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası finansalları açıklanacak.

BIST-100 endeksinin güne zayıf başlangıç yapmasını bekliyoruz. 1,170 desteğinin altında kısa vadeli görünüm zayıflarken, 1,150-1,125 diğer destek seviyeleri olarak takip edilebilir. Endekste 1,175 aşılmadıkça tepki sınırlı kalacaktır, 1,160 ise ara direnç olarak izlenebilir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne zayıf başlangıç yapmasını bekliyoruz.
 1,170 desteğinin altında kısa vadeli görünüm zayıflarken, 1,150-1,125 diğer destek seviyeleri olarak takip edilebilir.
 Endekste 1,175 aşılmadıkça tepki sınırlı kalacaktır, 1,160 ise ara direnç olarak izlenebilir.

VIOP-30 Ağustos Vade Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta aşağı yönlü hareketin devam etmesi durumunda 1.305-1.300 ve 1.290 destek seviyeleri olarak takip edilebilir.
 Olası tepki alımlarında ise 1.322-1.328 ve 1.335 direnç seviyeleri olarak izlenmelidir.
 1.335 seviyesinin tekrar üzerine gelinmesi yükselişlerin devamı için önemlidir.

Günlük Hisse Beklentileri

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN