Vakıf Yatırım Hisse Önerileri – (12.11.2019)

Teknik Strateji Bülteni

Açılışta satıcılı bir seyir izleyen BIST-100 endeksi gün içinde 103,800 seviyesine kadar yükselse de günü 103,118 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi ise 7.8 milyar TL seviyesinden gerçekleşti.

Yurtdışı piyasalar ticaret görüşmeleri belirsizliğiyle dalgalanmaya devam ediyor. Daha önce iki ülkeden de pozitif açıklamalar gelmesine rağmen, Trump Cuma günü yaptığı açıklama ile belirsizliği artırdı. Geçtiğimiz hafta rekor seviyelere yükselen ABD hisse endeksleri haftaya kar satışlarıyla başlarken, Avrupa piyasalarında da hafif satıcılı bir seyir izlendi. Veri akışı açısından sakin olan günde Avrupa’da İngiltere büyüme verisi takip edildi. ABD’de ise Veteran’s Day (Gaziler Günü) sebebiyle tahvil piyasası kapalıydı.

Bugün içeride Cari Denge verisi takip edilecek. Eylül ayında 2.2 milyar TL cari fazla verilmesi bekleniyor. Yurtdışında ise Almanya ZEW endeksi ve FED üyelerinin açıklamaları takip edilebilir. Öte yandan Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’ın daveti üzerine yarın ABD’ye gidecek. Açıklamaya göre, Erdoğan, Trump’ın daveti üzerine 12-13 Kasım’da ABD’ye çalışma ziyaretinde bulunacak. Bu görüşmelerde S-400, Patriotlar ve Halkbank konularının görüşülmesi bekleniyor.

BIST-100 endeksinin güne alımlarla başlamasını bekliyoruz. 105,000-106,000 direnç bölgesini hedeflemeye devam ediyoruz. 102,500 ise kısa vadeli destek seviyesidir.

ÜCRETSİZ CANLI BORSA EKRANI İÇİN HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin