Vakıf Yatırım Hisse Önerileri – (06.12.2019)

Teknik Strateji Bülteni

Güne pozitif bir başlangıç yapan BIST-100 endeksinde gün içinde iyimserlik korundu ve kapanış %0.9 artışla 108,658 seviyesinden gerçekleşti. Yıl içi zirve yenilendi ve kapanış yılın en yüksek seviyesinden gerçekleşti. İşlem hacmi 10.2 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil 73 hisse değer kazandı, 24 ise değer kaybetti. USD/TL kurunda ise 5.75 etrafında dalgalanma devam ediyor.

Yurtdışı piyasalarda ABD başta olmak üzere alıcılı bir seyir izledik. Sabah saatlerinde vadeli piyasalarda da iyimserlik hakim. Haber akışında herhangi bir değişiklik yok. ABD-Çin arasında görüşmeler sürüyor, son haberler iki ülkenin anlaşma detaylarında henüz mutabakata varamadıkları yönünde. Öte yandan OPEC toplantısı devam ediyor. Henüz bir karar çıkmazken, OPEC üyelerinin arz kısıntısını günlük 500 bin varil artırmayı görüştükleri haberleri yansıdı. Dünkü toplantı sonrasında beklenen basın toplantısı gerçekleşmedi. Toplantı bugün OPEC dışı ülkelerin de katılımıyla devam edecek. Brent Petrol hafif gerileyerek $63.7 seviyesinden işlem görüyor.

İçeride ise Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası 2020 yılı para ve kur politikası raporunu açıkladı. Buna göre TCMB tarafından, 2020’de fiyat istikrarının sağlanması hedefi doğrultusunda eldeki politika araçlarının en etkin şekilde kullanılmaya devam edileceği bildirildi. Yeni bir uygulama olarak 2020 yılında, önceden açıklanan bir takvim çerçevesinde yılda 12 toplantı yapacağı belirtildi. 2019 yılında TCMB 8 toplantı yapmıştı. Bugün piyasaların odak noktası ABD tarım dışı istihdam verisi olacak. İçeride ise Hazine nakit dengesi ve Moody’s kredi notu değerlendirmesi izlenecek.

BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Bugün ivme kaybı görülebilir ancak 110,000-112,000 bölgesi hedefimizi koruyoruz.

ÜCRETSİZ CANLI BORSA EKRANI İÇİN HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin