Vakıf Yatırım Hisse Önerileri – (03.12.2019)

Teknik Strateji Bülteni

Güne alımlarla başlayan BIST-100 endeksi gün içinde de yükselişini sürdürdü ve günü %1 artışla 108,004 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 9.66 milyar TL olurken, endekse dahil 90 hisse değer kazandı, 7 hisse ise değer kaybetti.

Yurtdışı piyasalarda ise daha negatif bir görünüm hakimdi. ABD Başkanı Trump’ın, para birimlerindeki değer kaybıyla ABD’nin dış ticaretine zarar verdiği düşünülen, Brezilya ve Arjantin’e yönelik gümrük tarifelerini artırabileceğini açıklaması piyasalara satış getirdi. Öte yandan ABD ISM imalat verisinin de beklentilerin altında kalmasıyla ABD endekslerinde %1 civarında düşüşler görüldü. Almanya DAX’ta ise kayıplar %2’yi aştı.

İçeride gayrisafi yurtiçi hasıla tahmini, 2019’ün üçüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %0,9 büyüdü. Piyasanın beklentisi de %1 büyüme olacağı yönündeydi.  Sanayi üretimindeki toparlanma bu yönde sinyal vermişti. Öte yandan ABD ile ilişkiler konusunda hem dijital hizmet vergisi haberleri hem de yaptırım konusunun yeniden gündeme geldiği görülüyor. Bugün başlayan ve yarın da devam edecek olan NATO zirvesi bu açıdan önemli olacaktır.

Bugün içeride Kasım ayı enflasyon verisi takip edilecek. Piyasa beklentisi aylık %0.75 iken, bizim beklentimiz %0.8 şeklindedir. Yıllık enflasyonun bu veriyle beraber %11 seviyesinde oluşmasını bekliyoruz.

BIST-100 endeksinin güne negatif bir açılışla başlamasını bekliyoruz. 108,000 seviyesi üzerinde 110,000-112,000 hedefleri korunmakla beraber 107,500-106,500 seviyelerini de destek olarak önemsiyoruz. Haftanın devamında piyasalarda oynaklığın artmasını bekliyoruz. Bu nedenle temkinli olmakta fayda var.

ÜCRETSİZ CANLI BORSA EKRANI İÇİN HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin