Vakıf Yatırım Hisse Önerileri – (02.12.2019)

Teknik Strateji Bülteni

Haftanın son işlem gününe alımlarla başlayan, açılış ardından da 107.600 üzerine kadar yükselen BIST-100 endeksi, günün devamında ise satış baskısıyla gerileyerek kapanışını % 0,2 gerilemeyle 106.904 seviyesinden tamamladı. Bu kapanışla birlikte endekste haftalık %0,3 değer kaybı gerçekleşirken, bankacılık endeksi %0,5 geriledi, sanayi endeksi ise % 1,2 yükseliş kaydetti. ABD ile Çin arasında, Hong-Kong nedeniyle artan gerilime bağlı olarak hem Avrupa hem de ABD piyasaları, Cuma gününü satıcılı tamamladı.

Bugün içeride 3Ç19 büyüme verisi ön plana çıkıyor. Hem bizim hem de piyasanın beklentisi, yılın ikinci çeyreğinde %1,5 daralan Türkiye ekonomisinin 3Ç’de %1 büyüme kaydetmesi yönünde bulunuyor. Küresel piyasalar ise Avrupa ve ABD’de açıklanacak PMI verilerine odaklanacak. Hong-Kong’daki protestolar nedeniyle ABD-Çin arasında artan gerilimin, iki ülke arasındaki ticaret görüşmelerine zarar vereceği endişelerinin dağılmasıyla birlikte bu sabah Asya piyasalarında pozitif fiyatlamalar ön plana çıkmış durumda. Vadeli endeksler, Avrupa ve ABD piyasalarının da yeni haftaya yükselişle başlayacağına işaret ediyor.

Yurt dışı piyasalarda gözlenen pozitif eğilime karşılık BIST-100 endeksinin güne yatay başlamasını, 106.500-106.000 bandının gerilemelerde korunduğu sürece de yukarı denemelerin ilk aşamada 108.000 hedefiyle sürmesi beklenebilir. Bununla birlikte, Yapı Kredi Bankası paylarının UniCredit tarafından satışında ortaya çıkan düşük çarpanın etkisiyle bankacılık sektörü, YKBNK ve KCHOL hisselerinin endeksi baskı altına alabileceğini düşünüyoruz.

ÜCRETSİZ CANLI BORSA EKRANI İÇİN HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin