Vakıf Yatırım Günlük Hisse Önerileri – (22.05.2023)

BIST-100 Teknik Yorum

Genele yayılan satışların ardından kapanışını 4.550-4.600 direnç bölgesinin altından gerçekleştiren endekste, alıcılı açılış bekliyoruz. Günün devamında direnç bölgesine doğru tepki hareketleri görmeyi beklesek de bu denemelerin satışlarla karşılaşacağı görüşündeyiz. Gerilemelerde 4.400-4.280 aralığı, destek olarak izlenmesi gereken ve tepki alımlarının gelmesini beklediğimiz bölge olmaya devam edecek.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

Haftayı 5.173 seviyesinden tamamlayan kontratta, güne alıcılı başlangıç bekliyoruz. 5.230 ve 5.300 seviyeleri yukarı hareketlerde ilk hedeflerimiz olacaktır. Gerilemelerde ise 5.000 seviyesi en önemli destek olarak izlenmelidir.

Günlük Hisse Önerileri

Gün sonu kapanış fiyatları baz alınarak, çok kısa vadeli (1-3 gün) teknik göstergelere göre düzenlenmiştir. Temel göstergelerle ve daha uzun vadeye göre farklılaşabilir. BIST-30 endeksinin ortalama standart sapması 2.80 seviyesindedir.

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!