Turkcell Hisse Önerisi / Şeker Yatırım – (29.09.2013)

Turkcell Hisse Önerisi – Şeker Yatırım

Turkcell yılın ikinci çeyreğinde 558 milyon TL net kar açıklamıştır. Bu rakam geçen sene aynı dönemde elde etmiş olduğu net kar rakamı olan 536 milyon TL’ye göre %4,2 artış gösterirken, bir önceki çeyreğin net karı olan 567 milyon TL’ye göre de %1,6’lık bir düşüşe denk gelmektedir. Şirketin açıklamış olduğu 2. çeyrek net karı, bizim beklentimiz olan 529 milyon TL’nin üzerinde gerçekleşmiştir. Turkcell yılın ikinci çeyreğinde 2.855 milyon TL gelir elde ederken, bu rakam geçen sene aynı döneme göre %11,3 artış gösterirken bir önceki çeyreğe göre ise %6,2’lik bir yükselişe işaret etmektedir. Açıklanan net gelir rakamı bizim beklentimiz olan 2.822 milyon TL’nin üzerinde kalmıştır.Turkcell Türkiye ikinci çeyrekte gelirlerini %8 yükseltirken, konsolide gelirlerdeki büyümeye asıl katkı yurtdışı i ştiraklerin göstermiş olduğu güçlü performans oldu. Turkcell Türkiye ses gelirlerini yıllık %4 artış kaydederek 1.664 milyon TL seviyesine yükseldi. Öte yandan fiber ağlarla yüksek hızlı internet erişimi hizmeti veren Superonline yatırımlarının meyvelerini toplamaya devam ediyor. Superonline gelirlerini yıllık bazda %37 arttırdı ve 500 bin yeni müşteri kazandı. Şirket ikinci çeyrekte 864 milyon TL FAVÖK açıklarken, FAVÖK rakamı bir önceki seneye göre %16,5 artış gösterdi. FAVÖK marjı ise %28,9 seviyesinden %30,3 seviyesine yükseldi. Şirketin %30 FAVÖK marjı seviyesini koruması ve iştiraklerin operasyonel marjlarındaki iyileşmeler, gelecek dönemler için karlılığın sürdürülebileceğine işaret etmektedir.

Sonuç olarak operasyonel performansını beğendiğimiz Turkcell için “AL” tavsiyemizi sürdürüyoruz.

Şeker Yatırım 2013 Ekim Aylık Bülteni

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN