Turkcell Hisse Önerisi / Şeker Yatırım 2013

Turkcell Hisse Önerisi – Şeker Yatırım

Şeker Yatırım TURKCELL 2013 Hedef Fiyatını 12.20 TL Olarak Belirlerdi.

Turkcell, 2012 yılının üçüncü çeyreğinde, beklentilerin üzerinde 571,5 milyon TL net kar açıklamıştır. Bu rakam geçen sene aynı dönemde elde etmiş olduğu net kar rakamı olan 537 milyon TL’ye göre %6,3 artış gösterirken, bir önceki dönemin net karı olan 536 milyon TL’ye göre ise %6,6’lık bir yükselişe işaret etmektedir. Şirketin açıklamış olduğu 3.çeyrek net karı, hem bizim beklentimiz olan 535 milyon TL hem de piyasa beklentisi olan 551 milyon TL’nin üstünde gerçekleşmiştir. Açıklanan net kar rakamı ve beklentiler arasındaki fark, faaliyet giderlerinin beklentilerimizden daha düşük açıklanmasından kaynaklanmıştır. Turkcell’in açıklamış olduğu 2012 üçüncü çeyrek sonuçlarını bir bütün olarak incelediğimizde şirketin özellikle Faturalı Hat Abone Sayısında hem yıllık hem de bir önceki çeyreğe göre arttırması (Hatırlanacağı gibi, Faturalı Hat Abonelerden elde edilen, ARPU -Abone başına elde edilen aylık gelir- daha yüksek olduğu için daha fazla değer katmaktadır), mobil internet ve servis gelirlerindeki güçlü büyüme önümüzdeki dönemler için pozitif sinyaller olarak algılanabilir. Diğer taraftan sektörde devam eden yoğun rekabet neticesinde sunulan yeni tarife ve kampanyalara rağmen abone başına elde edilen aylık gelirlerde (ARPU) yaşanan çeyreksel bazdaki artışı da olumlu değerlendiriyoruz.

Hedef hisse fiyatımız 12,20 TL seviyesinde bulunan Turkcell ile ilgili “AL” önerimizi koruyoruz. GSM sektöründe yoğun rekabet ve ortaklar arasında yaşanan sorunların sonucunda devam eden belirsizlik şirket için aşağı yönlü riskler olmaya devam edecekler.

Raporun tamamı için tıklayın.

Şeker Yatırım 2013 Ocak Aylık Bülteni

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN