Turkcell Hisse Önerisi / İş Yatırım 2013

Turkcell Hisse Önerisi – İş Yatırım

Hissedarlar arasındaki anlaşmazlıkların 2013 yılında çözülme ihtimalinin yüksek oldugunu düşünüyoruz.

Sirketin son 3 ylıda birikmis karını 2013 yılında dağıtabileceğini düşünüyoruz. Bu yaklasık %12 oranında bir temettü verimine denk gelmekte. SPK’nın yaptıgı düzenlemeler neticesinde bagımsız üyelerin atanması temettü kararının alınmasını saglayabilir. Uluslarası mahkemede Çukurova ve Alfa arasındaki davanın da kısa sürede sonuçlanması bekleniyor.

Sektörde gözlenen fiyat artısları karlılığı olumlu etkiliyor. İkinci çeyrekten itibaren yapılan fiyat artışları Turkcell’in 3Ç kar marjlarını olumlu etkiledi. Diger oyuncuların pozitif FVÖK kar rakamlarına ulasmaları için fiyatlardaki artıs trendinin devam etmesi gerekiyor.

Büyümeye en büyük katkı fiber ve mobil data’dan geliyor. Fiber ve mobil TCELL data’nın artan katkısı ile 2013 yılında şirketin %12 oranında bir FAVÖK büyümesi gerçekleştireceğini tahmin ediyoruz.

%12 temettü verimi dahil %26 artıs potansiyeli sunuyor. İndirgenmis nakit akımına göre sirket için 14.20 TL hedef deger hesaplamaktayız. Bu %12 temettü verimi dahil %26 oranında bir artıs potansiyeline denk geliyor. Turkcelln 2013T F/K oranına göre yurtdısı benzerlerine göre %10 iskontolu islem görüyor.

İş Yatırım / 2013-1Y Yatırım Stratejisi: Senaryolar, Öngörüler ve Öneriler Raporu

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

Adınız Soyadınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız (gerekli)

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin