Türk Telekom Hisse Önerisi / Gedik Yatırım – (25.09.2020)

Türk Telekom

Hedef Fiyat (TL) 10.22
Hisse Fiyatı (TL) 6.86
Yükseliş Potansiyeli (%) 49%

➢ Türk Telekom mevcut pandeminin olumsuz etkilerine rağmen, güçlü gelir ve karlılık büyümesini devam ettirmesi sayesinde beğendiğimiz şirketler arasında yer almaya devam ediyor. Özellikle pandeminin etkisi ile artan geniş bant talebi ve burada daha yüksek hızda veri paketi seçenekleri, gelirleri destekleyen bir unsur olarak ön plana çıkıyor. Bunun da katkısı ile Türk Telekom’un gelirlerinin 2020 yılında %14 artarak 26.9 milyar TL seviyesine ulaşmasını bekliyoruz.

➢ Gelirlerdeki artış ve maliyetlerin kısılmasıyla şirketin FAVÖK performansının da olumlu olmasını bekliyoruz. Türk Telekom’un FAVÖK rakamının 2020 yılında yıllık %13 artışla 12.6 milyar TL seviyesine ulaşacağını tahmin ediyoruz. FAVÖK marjı ise yine %47 civarında güçlü seyrini koruyacaktır.

➢ Şirketin lisans ödemelerinin geçtiğimiz yıllarda tamamlanması sonrasında güçlü nakit yaratma kapasitesi borçluluğa olumlu yansıyor. Şirketin 2020 ilk yarı sonunda 16 milyar TL net borcu bulunurken, net borç/FAVÖK çarpanı 1.3 seviyesine kadar gerilemiş durumda. Kur pozisyonu ise 350 milyon dolar ekside bulunurken, bu rakam geçtiğimiz yıllara göre ciddi bir iyileşmeye işaret etmektedir. Bu sayede net kar rakamında da bu iyileşmenin etkilerinin görülmesi beklenmektedir.

➢ Türk Telekom şu anda 2020 beklentilerine göre 3.1x FD/FAVÖK çarpanından işlem görmekteyken, benzer şirketler ortalaması ise 5.2x seviyesinde bulunuyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Çeyreksel Strateji Raporu – Eylül 2020

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN