Türk Hava Yolları Hisse Önerisi / TEB Yatırım – (09.09.2014)

Türk Hava Yolları Hisse Önerisi – TEB Yatırım

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 9,40 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 7,26
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 7,37 ve 7,58
Ana Stop Loss: 6,84

Hissede Ağustos ayı içinde 6,05 seviyesine kadar yaşanan geri çekilmenin sonrasında oluşan yükselen hareket devam etmektedir. Ana destek noktasının 6,84 seviyesine yükseldiğini görmekteyiz. Bu seviyenin üzerinde 7,02 ve ve 6,90 seviyeleri ara destek noktaları olarak etkili olacaktır.

Kısa vadeli göstergelerin olumlu sinyalleri dikkate alındığında, hissede yükseliş eğiliminin teknik açıdan süreceği, ilk etapta 7,26 seviyesinin test edileceği söylenebilir. Bu nedenle, 6,84 seviyesine stop loss konularak, hissede pozisyon alınabileceğini düşünüyoruz.

6,84 seviyesindeki desteğin bozulması durumunda ise, kısa vadeli yükselen hareketin de bozulacağını, hissenin yeni bir satış dalgası içine gireceğini düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını öneriyoruz. Daha uzun süreye yükselişin yayılmaya başlayabilmesi için ise 7,26 seviyesinin aşılması gerekmektedir. Bu durumda, orta vade sırasıyla 7,37 seviyesi ile 7,58 seviyesi hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 7,26 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli
pozisyonlarda satış için sırasıyla 7,37 ve 7,58 seviyeleri gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!