Tüpraş Hisse Önerisi / İntegral Menkul – (09.09.2014)

Tüpraş Hisse Önerisi – İntegral Menkul

2014 yılının ilk yarısında 869 milyon TL net kar elde eden TUPRS, net karını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 226 oranında artırdı. Satış  gelirlerinde yüzde 3,05 ile beklenen büyümeyi yakalayamasa da aktif büyümesinde yüzde 16 oranında artış söz konusu. Öz sermaye getirisini yüzde 32,60’a çıkaran şirket, Haziran sonu itibari ile yüzde 96,6’sı tamamlanmış olan Fuel Oil Dönüşüm Projesi için yapılacak 500 milyon dolar dahil olmak üzere 2014 yılında toplam 1,0 milyar dolar yatırım harcaması gerçekleştirmeyi planlıyor. Tekniksel olarak ise 7,19 ile sektöre göre iskontolu işlem gören ve 0,53 ile defansif özellik taşıyan hisse, 47,50 seviyesine yaptığı düzeltmenin ardından, yükselen kanalda hareketlerine devam etmektedir. Bir aylık periyotta yabancı takasında yüzde 7,64 oranında artış olan hisse için  önerimiz ‘’TUT’’ yönünde olurken, hisse başına hedef fiyatımız 54,80 TL’dir.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN