TSKB Hisse Önerisi / TEB Yatırım – (03.10.2013)

TSKB Hisse Önerisi – TEB Yatırım

Temel Açıdan:
Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 2,42 TL

Teknik Açıdan:
Kısa Vadeli Hedef: 2,05
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 2,11 ve 2,25
Ana Stop Loss: 1,70

Kısa vadeli olarak nitelendirdiğimiz alçalan hareket içinde bulunan hissede, ana destek noktası olarak bollinger bandın alt çizgisine denk gelen 1,70 seviyelerini takip etmekteyiz. 1,78 seviyesi ara destek noktası olarak etkili olacaktır.

Kısa vadeli göstergelerin aşırı satımda bulunması, bu bölgeden geri dönüş yönünde ortaya çıkan sinyaller dikkate alındığında, hisse üzerinde satışların 1,70 seviyelerine yaklaştıkça durulması, bu seviyenin üzerinden ilk etapta kısa vadeli alçalan trend çizgisine denk gelen ana direnç noktası olarak etkili olacak 2,05 seviyesine doğru yeni bir toparlanma hareketi içine girilmesi beklenebilir. Bu nedenle, 1,70 seviyesine stop loss konularak, hissede geri çekilme hareketleri içinde pozisyon alınabileceğini düşünmekteyiz.

1,70 seviyesindeki desteğin bozulması halinde ise, kısa vadeli alçalan hareketin, daha orta vadeye yayılacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz.

Hissenin kısa vadeli alçalan trend baskısından kurtulabilmesi, olası yukarı atakların daha uzun süreye yayılmaya başlayabilmesi için ise 2,05 seviyelerinin aşılması önemli olacaktır. Bu seviyenin üzerinde, sırasıyla 2,11 seviyeleri ile 2,25 seviyeleri hedeflenebilir.
Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 2,05 seviyesine doğru hareketlenmeler değerlendirilebilir. Orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 2,11 ve 2,25 seviyelerine oluşabilecek hareketler gözlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN