TSKB Hisse Önerisi / Şeker Yatırım – (01.07.2013)

TSKB Hisse Önerisi – Şeker Yatırım

Temmuz ayı itibariyle ikinci yarıyıl stratejimize paralel olarak daha defansif hisse önerilerimizde bankalardan TSKB’ye de yer veriyoruz.

TSKB özellikle YP ağrılıklı bilançosu sayesinde yüksek volatiliteye bağlı olarak hareketli günler geçiren TL faizlerinden en az etkilenecek banka olarak ön plana çıkarken, banka ayrıca TL’nin USD/EUR sepetine karşı değer kaybettiği dönemlerde de faiz gelirlerindeki artış ile pozitif etkilenmesi bankayı önermemizdeki bir diğer etken olarak ön plana çıkıyor. Bankanın fonlamasının uzun vadeli ve düşük maliyetli YP fonlardan olması da, mevduat bankalarının artan mevduat ve fonlama maliyetlerine bağlı olarak marjlarında hissetmesini beklediğimiz baskıdan daha az etkilenmesini sağlayacak.

Ayrıca, 2013 yılında kullandırılması planlanan kredilere ilişkin anlaşmalarının önceden yapılmış olması ile, önümüzdeki dönemde karşılaşabileceğimiz olası bir azalan ekonomik aktiviteden, TSKB’nin ticari bankalara göre yine daha az
etkilenmesini bekliyoruz. Bunun yanısıra, varlık kalitesi bakımından TSKB %0,27’lik takipteki kredi rasyosu ve 50 baz puanlık kredi risk maliyeti ile en az riskli banka olarak ön plana çıkmaktadır.

Banka için yaptığımız değerlemeler sonucunda ulaştığımız 2.67 TL’lik hedef hisse fiyatı %59’luk bir yükseliş potansiyeline işaret ederken, TSKB için AL önerimizi koruyoruz.

Şeker Yatırım 2013 Temmuz Aylık Bülteni (Raporun tamamı için TIKLAYIN.)

Tüm TSKB hisse önerileri için tıklayın!

TÜM ÖZEL HİSSE ÖNERİLERİ İÇİN TIKLAYIN!

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

Adınız Soyadınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız (gerekli)

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin