TSKB Hisse Önerisi / Gedik Yatırım – (10.08.2013)

TSKB Hisse Önerisi – Gedik Yatırım

Son Fiyat (TL) 1,89
Hedef Fiyat(TL) 2,45

Potansiyel: %30

ÖNERİ: AL

• TSKB 2013 yılında %15 kredi büyüm esi, %25 kom isyon geliri büyümesi hedeflerken, net faiz marjında ise 30 baz puan civarında daralma beklemektedir.

• Banka’nın ilk çeyrek sonuçları piyasa beklentisinin hafif üzerinde gerçekleşmiştir. 2013 2Ç net karı 92 mn TL ile beklentilere paralel gerçekleşirken (beklenti: 92 mn TL) olarak gerçekleşirken, net faiz geirlerinde ise %7 artış görülmektedir.

• TSKB 2013 tahmini rakamları ile %19 civarındaki özsermaye karlılığı ile sektör ortalamasının (%15) üzerinde yer alm akta ve bu anlamda en karlı bankalar arasında bulunmaktadır. Takipteki kredi oranı da %0.27 gibi oldukça düşük bir seviyede olup, zaten global benzerlerine gore düşük olan Türk Bankacılık sektör ortalamasının (%2.94) da çok altında bulunmaktadır. Bankanın kredilerinin toplam aktiflerinin %67’sini oluşturduğu göz önüne alındığında (Sektör: %59) takipteki alacaklar kaleminin bu derece düşük olması önemli bir başarı göstergesidir.

• Aktif ve finansman yapısı ile aktif kalitesi itibariyle oldukça defansif olan TSKB hisseleri için 2.45 TL olan hedef fiyatımız yüzde 30 gibi cazip bir getiri potansiyeline işaret etmektedir.

Raporun tamamı için tıklayın.

Gedik Yatırım 2013 / Ağustos Aylık Bülteni

Tüm TSKB hisse önerileri için tıklayın!

TÜM ÖZEL HİSSE ÖNERİLERİ İÇİN TIKLAYIN!

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

Adınız Soyadınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız (gerekli)

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin