TSKB Hisse Önerisi / Ekinciler Yatırım – (03.07.2013)

TSKB Hisse Önerisi – Ekinciler Yatırım

Hedef Fiyat 2,26

• Mali Analiz: TSKB’nin 2013/03 dönemi net karı 85 milyon TL olarak beklentilerin biraz üzerinde gerçeklesti. Açıklanan kar rakamı yıllık %4’lük, çeyreksel %25’lik artısa isaret etmektedir. Bankanın toplam konsolide aktif büyüklügü geçen yılın aynı dönemine göre %10,5 ve yılbasına göre %2 artarak 11.072 milyon TL seviyesine ulasmıstır. Krediler yılbasına göre bankanın bütçesine paralel olarak reel bazda %2,1 oranında artarak 6.970 milyon TL olmustur. Özkaynaklar geçen yılın aynı dönemine göre %18,8 artarak 1.922 milyon TL olarak gerçeklesmistir.

• Sermaye Artırımının Tescili: Bankanın çıkarılmıs sermayesinin 2.500,0 milyon TL’lik kayıtlı sermaye tavanı içerisinde; 168 milyon TL tutarındaki kısmının 2012 yılı karından, 32 milyon TL tutarındaki kısmının olaganüstü yedeklerden karsılanarak 1.100,0 milyon TL’den 1.300,0 milyon TL’ye yükseltilmesine iliskin sermaye artırımı ile ilgili islemler tamamlanmıs olup, yeni sermaye 8stanbul Ticaret Sicil Müdürlügü tarafından tescil edilmistir.

• Sendikasyon kredisi alınması ile ilgili yetkilendirme hakkında Banka tarafından 1 yıl vadeli Euro ve ABD Doları olmak üzere 2 ayrı kredi diliminden olusan sendikasyon kredisi temini için Commerzbank Aktiengesellschaft koordinatörlügünde uluslararası bankalar konsorsiyumuna yetki verilmistir.

• Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası’ndan temin edilen kredi hakkında Türkiye genelinde KOB8’lerin gerçeklestirecekleri yatırım projelerini desteklemek amacıyla Banka tarafından Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası’ndan (AKKB) T.C. Basbakanlık Hazine Müstesarlıgı geri ödeme garantisi altında 100 milyon Euro tutarında kredi temin etmistir.

• Banka ile IFC Arasında .mzalanan Kredi Sözlesmesi Hakkında Türkiye genelinde çevre kirliligini önlemeye ve kaynak verimliligini iyilestirmeye yönelik yatırımlarının finansmanı amacıyla Bankamızın International Finance Corporation (IFC)’dan temin ettigi 75 milyon $ tutarındaki krediye iliskin sözlesme Banka ile IFC arasında 31 Mayıs 2013 tarihinde 8stanbul’da imzalanmıstır.

• Degerlendirme: Güçlü mali yapısı ve yeni düzenlemelerden en az olumsuz etkilenecek bankalar arasında yer alması açısından 2,26 TL hedef fiyat ile “Biriktir” tavsiyemizi koruyoruz.

Rapora ulaşmak için tıklayınız.

Ekinciler Yatırım Araştırma

Tüm TSKB hisse önerileri için tıklayın!

TÜM ÖZEL HİSSE ÖNERİLERİ İÇİN TIKLAYIN!

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

Adınız Soyadınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız (gerekli)

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin