Trakya Cam Hisse Önerisi / İş Yatırım 2013

Trakya Cam Hisse Önerisi – İş Yatırım

2013’te marjlarda toparlanma olması bekleniyor. Ana faaliyet alanlarında yavaşlayan talep ve doğalgaz fiyatına yapılan zamların sonucu olarak sirketin karlılığı çok ciddi oranda daraldı. Fakat, 2013 yılında ürün fiyatlarına yapılacak Zamlarla şirketin faaliyet marjlarının toparlanmasını tahmin ediyoruz.

Yurtiçi talepteki canlanmayı yansıtacak bir isim. Agırlık olarak insaat, ardından otomotiv ve beyaz esya sektörlerine ürün saglayan Trakya Cam’ın, 2013 ve 2014’te yurtiçi talepte beklenen olası iyilesmeyi direk olarak yansıtacağını düşünüyoruz.

Yatırımlar tüm hızıyla devam ediyor. Hem yurtiçi hem de yurtdısında planlanan yatırımlarla iki katına çıkması hedeflenen üretim kapasitesi sonucunda 2012 – 2015 döneminde cironun %17 YBBO artmasını bekliyoruz. Uluslararası benzerlerine kıyasla iskontolu islem görüyor. Dogalgaz fiyatlarındaki artışların şirketin 2012 karlılığını olumsuz etkilemesinin sonucu olarak TRKCM yılbaşından bu yana %23 oranında endeksin altında kaldı. Hisse 2013T FD/FAVÖK çarpanına göre uluslararası rakiplerine kıyasla %10 iskontolu işlem görüyor.

Hedef fiyatımızın yüksek getiri potansiyeli. 12 aylık hedef fiyatımız olan 3.44 TL’nin %41 getiri potansiyeli olmasından dolayı hisse En Çok Önerilenler Listemizde bulunuyor.

İş Yatırım / 2013-1Y Yatırım Stratejisi: Senaryolar, Öngörüler ve Öneriler Raporu

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

Adınız Soyadınız (gerekli)

E-posta Adresiniz (gerekli)

Telefonunuz (gerekli)

Mesajınız (gerekli)

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin