Trakya Cam Hisse Önerisi / Halk Yatırım – (22.10.2018)

Trakya Cam Hisse Önerisi

Şirkete ilişkin bilanço beklentisi ile değerlendirme notlarımızı aşağıda görebilirsiniz:
– Trakya Cam’ın 2018 yılı 3. çeyrek finansallarını 29 Ekim haftası açıklaması bekleniyor.
– Şirketin, 3. çeyrekte güçlü iç talep ve döviz gelirleri nedeniyle TL’deki zayıflıktan faydalanmaya devam ettiğini düşünüyoruz.
– Doğalgaz fiyatlarına yapılan zammın ardından, Ağustos’ta ürün fiyatlarına %16 zam yapan şirketin 3Ç18’de yıllık %55,3 artışla 1.570 mn TL net satış geliri elde etmesini bekliyoruz.
– Şirketin, yılın üçüncü çeyreğinde yıllık bazda %38,6 artışla 330 mn TL FAVÖK, net kâr tarafında ise yıllık %63 artışla 262 mn TL net kar açıklamasını bekliyoruz.

Temel Analiz: Trakya Cam’ın güçlü iç talep ve TL’nin zayıf seyrettiği 3. çeyrekte uluslararası operasyonların katkısından faydalanmaya devam edeceğini öngörüyoruz. Şirket, doğalgaz fiyatlarına yapılan zammın ardından, Ağustos ayında ürün fiyatlarına %16 zam yaptı. Dolayısıyla, esas olarak doğalgaz fiyatlarındaki artışın etkisiyle artan giderlere rağmen ürün fiyatlarında yapılan artışların marjların gerilemesini sınırlandıracağını düşünüyoruz. Trakya Cam, Haziran sonunda %50 iştiraki olan ve Hindistan’da faaliyet gösteren HNG Float Glass Limited’in %49,80 oranındaki payını diğer kurucu ortaklardan satın alarak şirkete %99,8 oranında ortak oldu. Bu satın alma sonrasında, Trakya Cam HNG Float Glass’ın tamamını konsolide edecek olup, bu satın almanın etkisini 3. çeyrek finansallarında göreceğiz. Güçlü ciro büyümesi açıklamasını beklediğimiz, Trakya Cam’ın yılın üçüncü çeyreğinde yıllık bazda %55,3 artışla 1.570 mn TL net satış geliri kaydetmesini bekliyoruz. Avrupa operasyonlarındaki büyümenin yılın üçüncü çeyreğinde de devam edeceğini öngörüyoruz. Elektrik ve doğalgaz fiyatlarında yapılan artışlara rağmen, yurt içinde ürün fiyatlarında yapılan fiyat artışlarının yılık bazda marjlardaki düşüşü bir ölçüde sınırlandıracağını düşünüyoruz. Bu doğrultuda, Trakya Cam’ın yılın üçüncü çeyreğinde yıllık bazda %38,6 artışla 330 mn TL FAVÖK, yıllık bazda 2,5 puan, çeyreklik bazda ise 1,2 puanlık düşüş ile %21 FAVÖK marjı açıklamasını, net kar tarafında ise yıllık bazda %63 artışla 262 mn TL net kar açıklamasını bekliyoruz. Araştırma Birimi’miz, TRKCM için 12 aylık vadede 5,76 TL hedef fiyat belirlemekte ve %48 getiri potansiyeli ile “AL” tavsiyesi vermektedir.

Teknik Analiz: Uzun vadeli yükseliş kanalı içinde hareket eden TRKCM’da son dönemde kanal desteğinde tutunma çabası yaşanıyor. 3,72 – 3,86 bölgesi, kritik destek bandı olarak izlenmeli. 3,72 altında satış baskısının arttığını görebiliriz. 4,10 – 4,15 kısa vadeli direnç bandı üzerinde ise 4,30, 4,70 ve 4,87 dirençleri hedeflenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN