Trakya Cam Hisse Önerisi / Gedik Yatırım – (08.10.2015)

Trakya Cam Hisse Önerisi – Gedik Yatırım

Hedef Fiyat: 2.43 / Potansiyel Getiri: %29.26

Şişe Cam Grubu’nun lokomotif şirketlerinden olan Trakya Cam, 11 düzcam hattı ile 2.5 Milyon Ton düzcam kapasitesiyle üretim kapasitesi bazında Dünyada beşinci, Avrupa’da ise ikinci büyük firma konumundadır. Güçlü ortaklık yapısına sahip olan Trakya Cam, son yıllarda yurtdışında gerçekleştirdiği satın alma ve ortaklıkların yanı sıra yurtiçi ve yurtdışındaki ilave kapasiteler ile düzcam sektöründe küresel oyuncu olma hedefi için önemli adımlar atmış, coğrafi olarak ise düzcam talebine göre stratejik bölgelerde konumlanmıştır. Şirketin faaliyette bulunduğu pazarlardaki deneyimi, enerji odaklı maliyet iyileştirme çalışmaları ve gelişen ve artan ürün portföyü orta-uzun vadeli yatırım için pozitif gelişmelerdir. Böyle olmakla birlikte, 2014 ve 2015 yıllarında tamamlanan ek kapasitelerin satış gelirleri üzerindeki beklenen olumlu katkısı bu yılın ilk yarısında görülememiştir. Gerek Avrupa’da faaliyet gösteren otomotiv firmalarının önemli tedarikçilerinden olan Fritz Holding’den beklenen katkının gelmemesi, gerek yurtiçi talebin görece düşük seyretmesi ve büyümeye yönelik endişeler, gerekse Rusya ekonomisinin toparlanamayışı şirket mali tablolarını bu yarıyılda olumsuz yönde etkilemiştir. Bu etkiyle hisse fiyatları yılbaşından bu yana %33 değer kaybetmiştir. Ancak 6.86 xF/K ve 0.66 xPD/DD piyasa çarpanları ile işlem gören Trakya Cam’ın iskontolu işlem gördüğünü söyleyebiliriz. TRKCM hissesi ile ilgili kararımız 2.43 TL hedef fiyat ve yaklaşık % 29 getiri potansiyeli ile “Endeks Üzerinde Getiri” şeklindedir.

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN