Trakya Cam Hisse Önerisi / Garanti Yatırım – (26.12.2014)

Trakya Cam Hisse Önerisi – Garanti Yatırım

12 aylık hedef fiyatımız 3.98TL %20 artış potansiyeli sunuyor. Trakya Cam 2015T 6.3x FD/FVAÖK ve 11.0x F/K ile uluslararası benzerlerine göre sırasıyla %7 ve %28 iskontolu işlem görmektedir. Trakya Cam’ı büyüme, rekabet gücünü artırma ve yeni yatırımlarla kapasite artırım stratejilerinin yanısıra, güçlü talebin desteklediği daha iyi bir fiyatlama ortamına sahip olmasından dolayı beğeniyoruz.

Güçlü talep ve fiyatlandırma gücü ile daha verimli bir yıl. TRKCM temel olarak inşaat, otomotiv ve beyaz eşya gibi faize duyarlı sektörlere hizmet vermektedir. Şirket’in yurtiçindeki güçlü konumu ve %70 pazar payı dikkate alındığında, yüksek GSYH büyümesinin ve düşük faiz ortamının, düz cam talebini destekleyeceğini ve güçlü talebin Şirket’in fiyatlandırma gücünü olumlu etkileyeceğini düşünüyoruz. TRKCM maliyet artışlarını güçlü talebin desteği ile fiyatlarına yansıtabilmiş ve ürün fiyatlarını yılbaşından bu yana %18 artırmıştır. TRKCM’ın 2014 yılını %18.2 FVAÖK marjı ile tamamladıktan sonra, 2015 yılında da güçlü performansının gelirlerindeki yıllık %23 artış ve 19.1% FVAÖK marjıyla devam etmesini öngörmekteyiz. Öte yandan Şirket’in 4Ç14 karının, 2.66mn Soda hissesi ve 14.3mn Paşabahçe hissesi satışları sebebiyle oluşacak bir defaya mahsus gelirlerden dolayı önemli ölçüde artmasını bekliyoruz. 2014 yıl sonu kar tahminimiz olan 299mn TL, 4Ç14 karının çeyreksel olarak üç katına çıkarak 142mn TL olması anlamına gelmektedir.

Yeni yatırımlar. TRKCM’ın toplam üretim kapasitesi 2.5mn ton olup, yatımların tamamlanması ile birlikte Şirket’in toplam üretim kapasitesi 2013 yılına göre %45 artacaktır. Trakya Cam’ın hem bölgesel, hem de ürün bazında çeşitlilik kazanmasını beğeniyoruz.

Garanti Yatırım 2015 Mali Piyasalar Stratejisi Raporu

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN