Trakya Cam Hisse Önerisi / Garanti Yatırım – (11.01.2016)

Trakya Cam Hisse Önerisi – Garanti Yatırım

Mevcut/Hedef Fiyat: TL 1.68 / 2.45

Artış Potansiyeli: 46%

Trakya Cam’ın rekabet gücünü artırma ve büyüme stratejileri hem bölgesel hem de ürün bazında çeşitlilik kazanmasını beğeniyoruz. Trakya Cam’ın, Rusya’daki üretim kapasitesi, toplam kapasitesinin %9’unu ve 9A15 itibariyle Trakya Cam’ın Rusya’dan elde ettiği gelirleri ise konsolide gelirlerinin yaklaşık %5’ini oluşturmaktadır. Trakya Cam’ın Rusya’da devam eden faaliyetleri, hem kapasite hem de gelir açısından toplam gelirler içerisinde sınırlı bir etkiye sahiptir. Ayrıca Rusya’da Saint-Gobain ile ortaklığın operasyonel riskleri sınırlandırabileceğini düşünüyoruz.

Trakya Cam 2014 yılında ürün fiyatlarını kümüle olarak %18 artırmıştı. Trakya Cam, 2015 yılında ucuz ithal ürünlerin yurtiçindeki fiyatları baskı altına alması sebebiyle ürün fiyatlarını artıramamıştı. Öte yandan ithal ürünler için uygulanmaya başlayan ek mali yükümlülüklerin yurtiçi fiyat baskısını azaltması sonu, Şirket Aralık ayında ürün fiyatlarını %4 oranında artırmıştır. İthal ürünler için uygulanan ek mali yükümlülüklerin yurt içi fiyatları üzerindeki baskı kaldırabileceğini ve daha güçlü fiyat seviyeleri için destek olabileceğini ve 2016 yılında Trakya Cam’ın ürün fiyatlarını artırmasına yardımcı olabileceğini düşünüyoruz.

Garanti Yatırım Hisse Senedi Model Portföy Raporu

HİSSENİ SEÇ, YORUMU E-MAİLİNE GELSİNtrakya cam

TÜM ÖZEL HİSSE ÖNERİLERİ İÇİN TIKLAYIN!

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin