Torunlar GYO Hisse Önerisi / İş Yatırım – (06.12.2019)

Öneri: AL

Fiyat ₺ 2.4
Hedef Fiyat ₺ 3.27
Getiri Pot. 36%

Yatırım Teması

Torunlar GYO ofis, alışveriş ve konut projesi yatırımlarıyla çeşitlendirilmiş gayrimenkul portföyü ile öne çıkmakta. Yatırım temamızın ana unsurları i) açık döviz pozisyonundaki belirgin düşüş ile kur riskinde meydana gelen azalma, ii) ofis ve alışveriş merkezi portföyünden elde edilen güçlü ve öngörülebilir nakit akışı iii) önümüzdeki iki yılda güçlü FAVÖK büyümesi ile borçlulukta meydana gelmesi beklenen düşüş. 5. Levent ve Torun Center Projeleri’nde satışların ivmelenmesi ve MoI Otel ve Kongre Merkezi Projesi’nde 2020’nin ikinci çeyreğinde sona gelinmesi ile (3 milyon EUR yıllık kira beklentisi) şirketin nakit ve FAVÖK yaratımının artmasını bekliyoruz.

ÜCRETSİZ CANLI BORSA EKRANI İÇİN HEMEN TIKLAYIN!

Şirket’in 2Ç19 itibari ile 3.4 milyar TL (382 milyon USD ve 198 milyon EUR açık pozisyon) net döviz açık pozisyonu, 3Ç19 itibari ile 2.2 milyar TL’ye (183 milyon USD ve 191 milyon EUR açık pozisyon) düşmüştür. Böylece Şirket faiz oranlarının aşağı inmesiyle döviz borcunun büyük kısmını TL’ye dönüştürmüştür. Önümüzdeki dönemde borçluluktaki düşüşün enflasyonun üzeri kira gelir büyümesi, faiz giderlerindeki düşüş, konut satışlarındaki artış ve devam eden proje inşaatlarında sona gelinmesi ile büyük bir yatırım gereksinimi bulunmaması gibi nedenlerle daha belirgin hale gelmesini bekliyoruz.

Değerleme

Şirket için değerlememiz hisse başı 3.27 TL hedef fiyat ile %36 artış potansiyeline işaret ediyor. Hisse NAD’sine göre %68 iskonto ile işlem görüyor. Tarihsel ortalaması %56, sektör ortalaması ise %61 seviyesinde.

Riskler

Hala yüksek seviyede açık döviz pozisyonu bulunan Şirket’in, borç seviyesi düşürülene kadar kurdaki dalgalanmalardan olumsuz etkileneceğini düşünüyoruz. Makroekonomik koşulların bozulması, konut talebini azaltacak yeni bir faiz artırımı dönemine girilmesi ve yeni projelerdeki gecikmeler diğer risk unsurları.

BORSADA YABANCI TAKASLARI NE DURUMDA? ÜCRETSİZ TAKİP EDİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin