Teknosa Hisse Önerisi / Atig Menkul – (30.04.2013)

Teknosa Hisse Önerisi – Atig Menkul

Elektronik perakendecilik sektörünün %14 pazar payı ile lideri olan Teknosa, mağazalarında tüketici elektroniği, telekom ürünleri, bilişim teknolojisi ve beyaz eşya perakendeciliği yapmaktadır. 2012 yılını 2.3 milyar TL’yi aşan ciro ve 50.2 milyon TL net karla kapatan şirketin karşılaştırılabilir net karlılığı %52, FAVÖK %38 yükselmiştir. Net satışlardaki büyümenin haricinde operasyonel verimlilik sağlanmış, negatif işletme sermayesi ile çalışarak güçlü nakit pozisyonu oluşturulmuştur.E-Ticaret alanında bağlı ortaklık modeli ile Klik İç ve Dış Ticaret A.Ş. altında Kliksa.com ile faaliyet göstermektedir. 2012 yılında pazar payını %1.5 oranında arttıran Teknosa’nın yeni yılda internet satışlarının katkısıyla pazar payında artış kaydetmesini bekliyoruz. Teknosa için 13.50 TL hedef fiyatımız bulunmaktadır.

Raporun tamamı için tıklayın.

Atig Menkul Mayıs 2013 Aylık Bülteni

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN