Tekfen Holding Hisse Önerisi / Garanti Yatırım – (26.12.2014)

Tekfen Holding Hisse Önerisi – Garanti Yatırım

12 aylık hedef fiyatımız 7.30TL, %18 artış potansiyeli sunmaktadır. Her ne kadar Tekfen İnşaat’ın ana faaliyet bölgelerinde düşük petrol fiyatları nedeniyle bir yavaşlama beklense de, Tekfen Holding’in uzun süredir beklenen projeleri alması ve tarımsal sanayi iş kolunun yeni yatırımlarının 2Y15’te etkilerinin görülmesi ile hissenin olumlu etkilenmesini bekliyoruz.

Beklenen projeler işyükünü artıracak. 2013 sonunda 3.0mlr ABD$ olan birikmiş işyükü miktarı, 9A14’te yavaş geçen yeni iş alımları nedeniyle 2.2mlr ABD$ seviyesine düştü. Tekfen İnşaat’ın 2015 yılında büyük projelerde yer almasını bekliyoruz. Katar otoyolu projesinin devamı, TANAP boru hattı ve SOCAR rafinerisi beklenen büyük projeler arasındadır. Şirket’in 2015 yılında toplam 1.2mlr ABD$ tutarında iş alacağını öngörüyoruz. Taahhüt segmentinin 2015 yılında FVAÖK marjının %7.5 olacağını öngörüyoruz. Tekfen İnşaat’ın Libya’da durdurulan faaliyetlerle ilgili bilançosunda bulunan 80mn ABD$ net varlık ile ilgili belirsizlik sürmektedir.

Tarımsal sanayi segmentinde yüksek baz etkisi. Tarımsal sanayi segmenti, 9A14’te satış fiyatı – hammadde dengesindeki pozitif değişim ile beklentileri aşmıştır. 2015 yılında yeni yatırımların olumlu etkisi görülecek olsa da, yüksek baz etkisinden dolayı grubun FVAÖK marjının 1 puan daralacağını öngörüyoruz.

Gayrimenkul projeleri ilerliyor. Esenyurt projesi’nin Aralık 2017’de ve İzmir Karma Kullanım Projesi’nin Aralık 2016’da tamamlanması beklenmektedir. Teslimlerin yapılması ile proje gelirleri 2017-2018 mali tablolarına yansıyacaktır.

Garanti Yatırım 2015 Mali Piyasalar Stratejisi Raporu

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN