Şok Marketler Hisse Önerisi / Gedik Yatırım – (25.09.2020)

Şok Marketler

Hedef Fiyat (TL) 19.50
Hisse Fiyatı (TL) 12.27
Yükseliş Potansiyeli (%) 59%

➢ Şok Marketler’in mevcut iş modeli ile, içinde bulunduğumuz zorlu ortamda yurtiçi ve yurtdışı dalgalanmalardan olumsuz etkilenmeyecek az sayıda şirketten biri olduğunu düşünüyoruz. Ek olarak, şirketin halihazırda nakit akışının, marj ve sepet büyümesi bazlı etkenler ile olumlu bir seyirde ilerlediğini gözlemliyoruz.

➢ Şirket ‘finansal’ borcu olmamasının yanında, yılın ilk yarısı sonunda 1.2 milyar TL net borç açıklamış (borç rakamları dükkan kiralama yükümlülüklerinden kaynaklanmaktadır) ve bu meblağ sene sonu beklentilerimizi olan 1.9 milyar TL’nin oldukça altındadır.

➢ 2020 senesi için Şok’un yıllık bazda %27 artış ile 20.3 milyar TL üzerinde ciro elde etmesini ve böylece şirketin beklentisi olan %24 büyümenin üzerinde bir rakam yakalamasını bekliyoruz. Şirketin FAVÖK’ünün ise muhafazakar yaklaşımımıza rağmen, bu sene %20 artmasını öngörüyoruz.

➢ Bunun yanında, şirketin net (finansal) borcunun bulunmamasının risk iştahının azaldığı dönemlerde hisseyi göreceli olarak desteklemesini bekleriz. Hisse, 2020 beklentilerine göre oldukça düşük sayılabilecek 5,3x FD/FAVÖK çarpanıyla işlem görmesinin yanında, yurtiçi benzerlerine göre %32 iskontolu işlem görmektedir.

Kaynak: Gedik Yatırım Çeyreksel Strateji Raporu – Eylül 2020

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN