Şekerbank Hisse Önerisi / Oyak Yatırım 2013

Şekerbank Hisse Önerisi – Oyak Yatırım

Oyak Yatırım ŞEKERBANK 2013 hedef fiyatını 1.85 TL olarak belirledi.

KOBİ bankası olan Şekerbank 2007‟den sonra varlık kalitesindeki bozulmadan dolayı çok zarar gördü. Swap zararları bankanın karlılığını uzun süredir aşağı çekti. Son zamanlardaki tahsilat performansı beklentileri aştı ve hisse iyi bir performance sergiledi. Yine de, 272 şubeli güçlü banka düşük nominal faizli ortamlarda problem yaşatabilecek bir sabit maliyete sahip. Bu yüksek karşılık gider geçmişiyle birleşince, net faiz marjındaki daralma sermaye maliyetinden düşük özkaynak verimliliğine işaret ediyor.

Potansiyel Katalistler

Yabancı ortak değişimi.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Hızlı net faiz marjı değişimi, ekonomide düzelme görülmezse beklentilerin üzerinde tahsilat problemi veya beklenenin üstünde bir tahsilat performansı.

Değerleme

Sekerbank diğer bankaların 2013T F/K ve F/Defter Değeri çarpanlarına göre sırasıyla %5 ve %11 primli işlem görüyor. Ortadaki potansiyele rağmen düşük nominal faiz oranları bankanın geçmişe dönük varlık kalitesi göz önüne alındığında uygun ortamı oluşturmuyor. Tedbirli davranarak banka için tavsiyemizi Endekse Paralel Getiri‟ye çekiyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

OYAK Yatırım 2013 Strateji Raporu

Önemli Uyarı: HisseOnerileri.Com, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN