Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (9.06.2020)

BIST100

Güne dün pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde dalgalı bir seyir izlerken günü %0,35 düşüşle 109.637’den kapattı. Yurtdışı borsalar karışık bir görünümle günü kapatırken, BIST 13 günlük rekor yükseliş serisini sınırlı düşüşle sonlandırdı. Ekonomilerin açılmasıyla güçlenen risk alma iştahı devam ediyor. Ancak güçlü yükseliş sonrası hem yurtdışı hem de yurtiçi borsalarda kar satışları yaşanma riskinin yükseldiğini düşünüyoruz. ABD borsaları Pandemi sonrasındaki sert kayıplarını geri aldı ve güçlü bir geri dönüş gerçekleştirdi. EM para birimleri değer kazanmaya devam ederken, TL geçen haftaki negatif ayrışmasını devam ettirerek günü sınırlı değer kaybı ile kapattı.

CDS’ler düşüşüne devam ederek günü 432 seviyelerinden kapatırken, TL varlıklara ilişkin yüksek risk algısı zayıflamaya devam ediyor. VIX endeksi önemsediğimiz 25 seviyesi altına kalıcı olamıyor ve bu seviye etrafında dalgalanıyor. Endeksin 25 seviyesi altında kalıcı olması pandemi sonrası oluşan yüksek volatilite döneminin sona erdiğine işaret edeceği gibi 32 seviyesi üzerine yönelmesi ise kar satışlarının güçlenebileceğine işaret edecektir.

BIST’in yükselişine devam etmesi için değerleme olarak geride kalan banka hisselerinin yükselişe öncülük etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Endekste güçlü toparlanma sonrası kar satışlarının sınırlı da olsa zaman zaman devam edebileceğini düşünüyoruz. Bu nedenle kısa vadeli trade amaçlı pozisyonlar için kısa aralıklı zarar-kes seviyeleri kullanılarak işlem yapılmasında yarar görüyoruz. ABD ve Dax vadeli endeksleri BIST kapanışına göre yükselişle seyrediyor. Asya borsalarında ise karışık bir görünüm var. Endeksin güne pozitif eğilimle başlaması ve yükseliş eğilimini devam ettirse de kar satışlarının oluşması beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN