Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (7.04.2021)

BIST100

Güne yatay başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde satışlarla karşılaşarak günü % 1,49 düşüşle 1.420,59’dan tamamladı. Avrupa borsaları tatil sonrası ilk işlem gününü yükselişle kapatırken, ABD borsaları günü hafif eksiyle tamamladı. ABD ek teşvik ve alt yapı yatırımlarına ilişkin beklentiler ile global risk alma iştahı güçlü kalmaya devam ediyor. BIST üç günlük tepki yükselişi sonrası kar satışlarıyla karşılaştı. DXY dolar endeksi ve ABD tahvil faizlerindeki gerilemenin etkisiyle EM para birimleri günü değer kazançlarıyla kapatırken TL negatif ayrıştı. TL’deki değer kaybı ve negatif ayrışma BIST’te tepki alımlarını zayıflatarak satışlar yaşanmasında etkili oldu. CDS’ler hafif gerileyerek günü 436 seviyelerinden tamamladı.

Yabancı satışları momentum kaybetse de devam ettiğini gözlemlenirken bu durum Borsa İstanbul’da tepki yükselişlerinin zayıf kalmasında etkili oluyor. BIST’te tepki alımlarının devamı için kurlarda ve tahvil faizlerinde gerileme görmemiz gerekiyor. Aksi durumda BIST’te oluşan tepki yükselişlerinin satış fırsatı olarak değerlendirilmesi ve satış baskısı ve dip arayışının devam etmesi beklenmektedir. Yurtdışı piyasalarda bozulma olması ve TL’de değer kayıplarının devam etmesi durumunda, BIST’te satış baskısının tekrar güçlenmesi beklenir. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadelileri negatif seyir izlerken, Asya borsalarında karışık bir görünüm var. Endeksin güne hafif pozitif eğilimle başlaması ve gün içinde satış baskılı dalgalı seyir devam etmesi beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN