Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (27.01.2021)

BIST100

Güne hafif negatif eğilimle başlayan BIST-100 endeksi gün içinde dalgalı seyrini devam ettirirken günü %0,27 düşüşle 1.536,11’den tamamladı. Avrupa borsaları günü yükselişle kapatırken, ABD borsaları teşvik paketi belirsizliği ile günü sınırlı düşüşle kapattı. BIST negatif ayrışarak kar satışlarını devam ettirdi. Dolar endeksindeki zayıflamanın desteğiyle EM para birimleri değer kazanırken, TL’de EM para birimlerine paralel günü değer kazancıyla kapattı. CDS’ler günü hafif gerileme ile 323 seviyelerinden kapattı. Yurtdışı borsalarda zayıf görünüm devam ediyor. Aşı uygulamalarına rağmen salgının hızını kaybetmeden devam etmesi, ABD teşvik paketinin gecikmesi ve kısıtlamaların uzatılması borsalarda kar satışlarını devam ettirebilir.

BIST’te tepki alımları oluşsa da zayıflama dikkat çekiyor. Bu nedenle endekste dalgalı seyrin ve aralıklarla kar satışlarının devam etmesi beklenmektedir. Bankacılık endeksi, BIST-100 endeksine göre relatif olarak tarihi dip seviyelere geriledi. Bu görünüm endekste kısa vadeli zirve seviyelerin görülmüş olabileceğine işaret ederken, endeksin yeniden yükseliş yönünde güç kazanması için bankaların tekrardan relatif olarak güçlenmeye başlaması gerekiyor. Piyasaların gözü akşam yapılacak Fed faiz kararında ve başkan Powell’in yapacağı açıklamalarda olacak. Powell’in teşvikleri azaltmakta aceleci olmayacakları mesajı vermesi bekleniyor. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri negatif seyir izlerken, Asya borsalarında karışık bir görünüm var. Endeksin güne sınırlı pozitif eğilimle başlaması beklenirken, gün içinde son bir haftada olduğu gibi dalgalı seyrin devam etmesi beklenmektedir. Endekste tepki alımları oluşsa da yükselişlerin satış fırsatı olarak kullanılmaya devam edileceğini düşünüyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN