Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (25.11.2021)

BIST100

Güne pozitif bir başlangıç yapan ve gün içinde yükselişini sürdürerek 1.834,51 ile yeni tarihi zirve test eden BIST-100 Endeksi, kapanışını %1,55 yükselişle 1.812,30 puandan gerçekleştirdi. TL’de dalgalanma devam ederken bir gün önceki sert değer kayıplarının bir kısmını geri alarak günü sınırlı geri çekilme ile tamamladı. CDS’ler 477 seviyesine gerilerken tahvil faizlerindeki sınırlı gerilemenin desteğiyle Bankacılık Endeksi günü % 1,95 yükselişle tamamladı.

Yurtdışı borsalar günü genel olarak düşüşle kapatırken global risk alma iştahında zayıflama eğilimi var. Fed’in beklenenden erken faiz artışına başlayabileceği ve AB’de artan Covid-19 vaka sayıları sonrası yeniden kısıtlamaların gündeme gelmesi nedeniyle yurtdışı borsalarda kar satışları devam edebilir. VIX Endeksi 19 seviyesi altıda seyrederken Endeksin 23 seviyesi üzerine yükselmesi ABD Borsaları’nda satışların güçleneceğine işaret edecektir. BIST, pozitif ayrışmasını ve güçlü seyrini devam ettiriyor. TL’de son dönemde oluşan güçlü değer kayıplarına rağmen endeks ağırlığı yüksek hisselerin karlılıklarını devam ettireceği beklentisiyle BIST 100 Endeksi yükselişini devam ettirebilir. Ancak, güçlü yükseliş sonrası dün olduğu gibi BIST’te hisse bazlı kar satışları ve ayrışmalar yaşanabilir.

BIST’in yükseliş eğilimini devam ettirmesi beklense de yurtdışı borsalarda satışların güçlenmesi durumunda piyasada kar satışları yaşanması beklenir. Bugün yurtiçinde TCMB ve BDDK’nın banka yöneticileriyle yapacağı toplantı sonrası yapılacak açıklamalar takip edilecek. Bugün ABD Borsaları kapalı olacağı için piyasada önceki günlere göre daha düşük hacimli ve dar bantta dalgalı bir seyir oluşabilir. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri yükselişle seyrederken Asya borsalarında genel pozitif eğilimi var. Endeksin güne yükselişle başlaması beklenirken, gün içinde kar satışları yaşansa da yükseliş trendinin korunması beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!