Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (23.06.2022)

BIST100

Güne yurtdışı borsalardaki satıcılı seyre paralel satışlarla başlayan BIST-100 Endeksi, yurtdışı borsalara paralel kayıplarını geri alarak günü %0,06 düşüşle 2.574,30’dan tamamladı. Resesyon endişeleriyle dalgalı zayıf seyrini devam ettiren yurtdışı borsalar günü genel olarak sınırlı düşüşlerle tamamladı. VIX 29 seviyelerine gerilerken ABD Borsaları’nda tepki yükselişinin güçlenmesi için Endeks’in ilk etapta 25 altına gelmesi gerektiğini düşünüyoruz. Endeks 25 seviyesi üzerinde kaldıkça tepki yükselişlerinin zayıf kalması ve satış baskısının devam etmesi beklenir.

BIST yurtdışına göre güçlü görünümünü devam ettirirken güçlü bilanço beklentileriyle bu eğilimini devam ettirmesi beklenmektedir. Yurtdışı borsaların düşüşünü sonlandırarak tepki yükselişleri gerçekleştirmesi durumunda BIST’te daha güçlü yükselişler gerçekleştireceğini düşünüyoruz. Özellikle emtia fiyatlarında toparlanma yaşanması durumunda son dönemde güçlü satışlara maruz kalan demir çelik hisseleri gibi emtia bazlı hisselerinin ve güçlü kar beklentileri devam eden bankacılık ile havacılık sektörü hisseleri öncülüğünde Endeks’in yükselişini güçlendirmesi beklenir.

Piyasaların gözü bugün yapılacak TCMB faiz kararında olacak. Genel piyasa beklentisi ve bizim beklentimiz politika faizinin sabit tutulması yönünde. VIOP-30 Endeks kontratı akşam seansını yatay eğilimle tamamlarken BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadelileri negatif seyrediyor. Asya Borsaları’nda ise pozitif ağırlıklı bir seyir var. Endeks’in güne yataya yakın hafif negatif eğilimle başlaması beklenirken dün oluğu gibi geri çekilmeler yaşansa da yurtdışında büyük bir bozulma yaşanmadıkça düşüşlerin alım fırsatı olarak değerlendirilerek tepki yükselişi eğiliminin korunması beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!