Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (2.12.2022)

BIST100

Güne yükselişle başlangıç yapan BIST-100 endeksi, yükselişini devam ettirerek gün içinde 5.091 ile yeni zirve seviyesini test ederken günü %1,38 yükselişle 5.046,19’dan tamamladı. Fed Başkanı Powell’ın faiz artırım hızını yavaşlatmak için Aralık ayındaki toplantının uygun olabileceğine yönelik mesajı sonrası, global risk alma iştahındaki güçlenme tekrar momentum kazandı. Yurtdışı majör borsalar bir gün önceki güçlü yükseliş sonrası günü negatif ağırlıklı karışık görünümle tamamladı. Yurtdışı piyasalardaki pozitif fiyatlamanın bir sonraki Fed toplantısına kadar devam etmesi beklenebilir.

BIST, yükseliş trendini önemli bir düzeltme gerçekleştirmeden devam ettiriyor. Endeksin yükseliş trendini bir sonraki bilanço dönemine kadar devam ettirmesi beklenirken, kısa vadeli güçlü yükseliş sonrası kar satışları yaşanma riskinin devam ettiğini düşünüyoruz. Olası kar satışlarının ise kısa süreli ve sert şekilde gerçekleşebileceğini düşünüyoruz. Ancak enflasyonist ortamda BIST’in şuan TL varlıklar içinde tek alternatif yatırım aracı haline gelmesi ve güçlü yurtiçi yatırımcı talebi nedeniyle olası kar satışlarının alım fırsatı olarak kullanılmasını bekleriz. Güçlü karlılık beklentilerinin korunması ve potansiyel azalsa endekste halen değerlemelere göre alan olması yükseliş trendini destekliyor.

Bugün ABD’de açıklanacak istihdam verileri yurtdışı borsalarda dalgalanmaya neden olabilir. VIOP-30 endeksi akşam seansını yatay eğilimle tamamladı. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadelileri negatif eğilimle seyrediyor. Asya borsalarında satıcılı bir seyir hakim. Endeksin güne hafif pozitif eğilimle başlayacağını, gün içinde kar satışları yaşansa da bunun alım fırsatı olarak değerlendirilerek, yükseliş trendinin devam edeceğini düşünüyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!