Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (2.06.2020)

BIST100

Güne alıcılı başlangıç yapan BIST-100 endeksi bankacılık endeksi öncülüğünde yükselişini güçlendirerek günü %1,65 yükselişle 107.226’dan kapattı. Bankacılık endeksi üçüncü günde de pozitif ayrışarak günü %2,24 yükselişle tamamladı.. ABD-Çin gerilimi ve ABD’deki gösterilere rağmen global risk alma iştahı majör ekonomilerin kademli olarak açılmasıyla devam ediyor. EM para birimleri global risk alma iştahındaki güçlenmeye paralel değer kazanmaya devam ederken, TL sınırlı negatif ayrışmasını sürdürdü. CDS’ler günü 538 seviyelerinden kapatırken, mevcut seviyeler halen TL varlıklar için yüksek risk fiyatlamasına işaret ediyor.

Borsalardaki yükseliş eğiliminin devam etmesine rağmen VIX volatilite endeksi 28 seviyelerinde ve 26 seviyeleri altına gelemiyor. VIX endeksinin 33 seviyesi üzerine yönelmesi yurtdışı borsalarda kar satışlarının güçleneceğine yönelik sinyal verecektir. ABD ile Çin arasındaki gerilimin yükselmesi borsalarda kar satışlarına neden olma riskine sahip ancak gelen verilerin beklenti üzerinde gelmesi durumunda global risk alma iştahı devam edecektir. BIST’in eğilim olarak yurtdışına paralel hareket etmesi beklenirken, yurtdışı piyasalarda kar satışları oluşmadıkça endeksin bankacılık endeksi desteğinde yükselişini sürdürebilir. Bugün önemli bir veri gündemi bulunmuyor. ABD ve Dax vadeli endeksleri BIST kapanışına göre pozitif seyir izliyor. Asya borsalarında genel olarak yükseliş eğilimi var. Endeksi güne pozitif eğilimle başlaması ve yükseliş eğilimini devam ettirmesi beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN