Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (18.06.2020)

BIST100

Güne dün pozitif eğilimle başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde kısmen dar bantta dalgalanırken günü 110.940 seviyesinden yatay kapattı. İkinci dalga endişeleri devam ederken, yurtdışı borsalar günü karışık bir görünümle tamamladı. CDS’ler günü 471 seviyelerinden kapattı. VIX endeksi 34 seviyelerde ve volatilitenin kısa vadede momentum kaybetse de devam edeceğine işaret ediyor. VIX endeksi 28 seviyesi altına gelmedikçe yurtdışı borsalarda kar satışlarının tekrar güçlenme riski devam edecektir. Yurtdışı borsalar geçen haftaki kayıplarının bir kısmını güçlü ekonomik veriler ve ABD’den ek teşvik gelebileceği beklentisiyle geri alsa da Covid-19’a ilişkin ikinci dalga endişeleriyle kar satışlarının tekrar güçlenme riskinin devam ettiğini düşünüyoruz.

Yurtdışı borsalardaki yükseliş eğiliminin devamı durumunda BIST’in de düşük momentumla yükselişe eşlik etmesi beklenir. Yurtiçinde vaka sayısındaki artış nedeniyle endeks yükseliş eğilimini devam ettirse de kısa süreli sert kar satışları yaşanma riskinin yükseldiğini düşünüyoruz. Geçen hafta momentum kaybeden yabancı satışlarının devam ettiği görülüyor. Yerli talebinin zayıflaması durumunda BIST’te kısa süreli güçlü kar satışları tetiklenebilir. ABD vadeli endeksleri BIST kapanışına göre %1 üzeri düşüşle seyrediyor. Asya borsalarında ikinci dalga endişeleriyle karışık görünüm hakim. BIST’in güne satıcılı bir eğilimle başlamasını ve gün içinde dalgalı seyrini devam ettirmesini bekliyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN