Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (18.01.2022)

BIST100

Güne yükselişle başlangıç yapan BIST-100 endeksi bankacılık endeksindeki %2,70 yükseliş öncülüğünde günü %0,62 yükselişle 2.085,76’dan tamamladı. TL’nin sınırlı değer kazancıyla kapattığı günde Bankacılık Endeksi %2.70 değer kazanırken Sınai Endeks negatif ayrışarak günü %0,37 düşüşle tamamladı. ABD borsalarının kapalı olduğu günde Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı. Cuma günü ABD’den gelen zayıf veriler büyüme endişeleriyle risk alma iştahını zayıflatırken, zayıf ekonomik verilerin gelemeye devam etmesi durumunda yurtdışı majör borsalarda kar satışlarının devam etmesi beklenir. Aksine güçlü veriler boralardaki yükselişi destekleyecektir. BIST’te kısa vadede tepki yükselişi eğiliminin devam etmesi beklense de tepki yükselişinin momentum kaybetmesi ve yükselişlerin kar satışı fırsatı olarak değerlendirilmesi beklenmektedir.

Endeksteki yükselişte yüksek enflasyon beklentileriyle birlikte TL’deki değer kayıplarının şirketlerin bilançolarını pozitif etkileyeceği beklentisi ana temalardan biri olurken, TL’nin değer kazanmaya devam etmesi durumunda Sınai endeks hisseleri öncülüğünde kar realizasyonları oluşması beklenir. Bununla beraber, TL’deki değer kazançlarının bankacılık endeksinin kısa vadede relatif olarak pozitif ayrışmasına neden olacaktır. Bu nedenle, BIST’te satış baskısı yaşansa bu satışların belli seviyelerde alım fırsatı olarak değerlendirileceğini düşünüyoruz. VIOP-30 endeksi BIST kapanışına göre günü sınırlı eksiyle kapatırken, ABD ve Almanya vadeli endeksleri BIST kapanışına göre negatif seyrediyor. Asya borsalarında ise negatif ağırlıklı bir seyir var. Endeksin güne yataya yakın bir eğilimle başlaması beklenirken, gün içinde yükseliş eğilimi devam etse de kar satış fırsatı olarak kullanılması beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ HİSSE ÖNERİLERİ MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNE ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@Hisse_Onerileri'ni Twitter'da Takip Et!

GÜNCEL HİSSE ÖNERİLERİNİ KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!